Як стати тестувальником за три місяці навчання

news

Ніхто ніколи не візьме вас на роботу, якщо ви нічого не знаєте про тестування. Нам здається, це питання виходить із міфів, що тестування – це легко, клацай собі на клавіші як звичайний користувач і живи в задоволення. 

На практиці робота тестувальника складна, часто нудна і від початку вимагає якогось мінімального набору умінь і мається на увазі, що ви знайомі (на практиці) з основними інструментами тестування. Плюс-мінус потрібно вміти звертатися з Postman, SoapUI, DevTools, Charles, Fiddler, Android Studio, XCode, потрібно знати теорію тестування, вміти писати баг-репорти, тест-кейси, розуміти, що таке клієнт-серверна архітектура і що таке HTTP-запити, SQL. Вивчити самостійно такі технології нереально. Тому існують багато курсів для майбутніх тестувальників. Наприклад, https://itea.ua/ru/courses-itea/qa-roadmap/qa-manual/. Всього за 3 місяці навчання можна отримати професію, яка дійсно сучасна та добре оплачувана.

Чим тестувальник займається на роботі?

Тестувальник – це людина, яка відповідає за якість продукту. Тестувальник перевіряє продукт згідно з вимогами, пише тест-кейси, формує документацію з тестування.

Тут важливо розуміти, що тестувальник – це людина проактивна. В ідеалі, ви не повинні просто сидіти тихенько осторонь і спостерігати, а повинні розуміти, що і як потрібно робити без вказівок “зверху”. Мабуть, тестувальник найбільше взаємодіє з командою, розробниками, замовником, менеджером, техпідтримкою і навіть користувачами. Тобто комунікативні навички вам знадобляться. Як правило, тестувальник добре знає продукт, технічні вимоги, нові фічі, може швидко пояснити будь-кому як все працює.

Якими якостями повинен мати тестувальник?

Щоб стати тестувальником недостатньо великого бажання та вміння тестувати продукт. Як і в будь-якій іншій професії, необхідно мати певні особисті якості та м’які навички (soft skills):

  • Увага до найдрібніших деталей.
  • Відповідальність.
  • Орієнтованість на бізнес.
  • Самонавчальність.
  • Критичне мислення.
  • Комунікативні навички.
  • Гнучкість мислення.
  • Вміння чітко формулювати свої думки.
  • Вміння поставити себе на місце користувача.

Як навчатись тестуванню?

В Інтернеті багато і безкоштовних матеріалів, і платних курсів. Ми рекомендуємо на першому етапі комбінувати джерела інформації.

Безкоштовні ресурси допоможуть отримати загальне уявлення про професію, а курси – систематизувати свої знання, отримати зворотний зв’язок, влитися у співтовариство тестувальників і навіть знайти свою першу роботу чи стажування.

Платні курси рекомендуємо для тих, хто не хоче викидати гроші на вітер та звик послідовно йти до своєї мети. Курс дасть вам необхідний базис для введення у професію та початку роботи. Те, що потрібне для початку кар’єри в IT-індустрії.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев