Як робиться ЕКЗ: відео та опис етапів

news

ЕКО (штучне запліднення) – це допоміжна репродуктивна технологія, яка дозволяє жінці, у якої з тих чи інших причин не вдається завагітніти, стати матір’ю. Центри ЕКЗ в Україні проводять процедуру за допомогою високоточного обладнання за участю лікарів репродуктологів та ембрілогів. Побачити весь процес, починаючи від забору яйцеклітини і закінчуючи підсадкою ембріонів, можна на відео де змодельовані всі етапи. Ознайомитись з особливостями процедури рекомендується всім жінкам, які планують ЕКЗ, що прибрати зайве хвилювання та налаштуватися на позитивний результат.

Підготовчий етап

Залежно від вибраного протоколу, підготовчий етап дещо відрізнятиметься. У разі короткого протоколу на 3-5 день менструального циклу після попереднього обстеження виконують стимуляція яєчників фолікулостимулюючими гормонами та агоністами ГнРГ. Довгий протокол включає попередню регулюючу фазу, під час якої за допомогою гормональної терапії зупиняють менструальний цикл.

Забір яйцеклітин

Забір яйцеклітини проводиться після завершення фази стимуляції. До закінчення етапу фолікули повинні досягти необхідного розміру: 18-20 мм. Лікар також контролює товщину ендометрію, яка збільшується до 8 мм, та рівні гормонів – естрадіолу та прогестерону. Останній збільшується втричі від початкових значень.

За 36 годин до забору яйцеклітин вводять гормон ХГЛ, необхідний остаточного дозрівання фолікулів. Потім виконують пункцію.

Пункцію роблять за допомогою довгої голки, якою через задню стінку піхви під контролем УЗД у стерильних умовах дістають дозрілі фолікули на одному та іншому яєчнику. Яйцеклітини аспірують разом із фолікулярною рідиною вакуумним насосом. Процедура проводиться під легким наркозом.

Отримання ембріонів

Яйцеклітини поміщають у живильне середовище та відправляють у лабораторію. Біоматеріал як жінки, так і чоловіка обробляється та очищається.

Потім яйцеклітину поміщають у стерильну чашку Петрі та додають до неї очищену сперму. Чашку забирають в інкубатор на добу. У цей період має статися запліднення. Якщо знижена рухливість сперматозоїдів або вони не можуть запліднити яйцеклітину з інших причин, ембріолог робить ІКСІ – відбирає найбільш підходящий сперматозоїд і вводить його в яйцеклітину за допомогою голки. Вся процедура проводиться у стерильних умовах у сприятливому середовищі за допомогою мікроскопічних інструментів під потужним мікроскопом.

Запліднену яйцеклітину знову поміщають в інкубатор у живильному середовищі. Починає процес розподілу та утворення ембріона.

Перенесення ембріонів

Перенесення ембріонів виконується на 3-5 день. Терміни визначаються індивідуально. У піхву вводиться одноразове гінекологічне дзеркало, в цервікальний канал – тонкий катетер, до якого приєднують шприц, що містить ембріони. Вміст повільно випускається у порожнину матки. Потім катетер витягується. Процедура виконується під контролем УЗД.

Не використані при перенесенні ембріони можна заморозити, щоб, наприклад, через кілька років знову виконати перенесення та народити наступну дитину.

0 Комментариев