Як позбутися головного болю

news

Головний біль вражає людей незалежно від віку, раси, рівня доходів та географічного району.

Перш ніж приймати таблетки від головного болю, радимо визначити причину. Можна виділити кілька поширених видів головного болю:

  • Головний біль від напруження – коли голову здавлює невидимий обруч або шолом і сильно давить. Знаєте коли такий біль виникає? На тлі стресу, порушень сну, сексуальних дисфункцій та пов’язаних з ними розладів, перевантажень на роботі або під час навчання. Не дивно, що вона періодично мучить практично кожного з нас.
  • Біль у шиї та потилиці. В основі проблеми – зміщення голови вперед щодо вертикальної опорної лінії. В результаті виникає перевантаження м’язів шиї та формування больових тригерних точок, здавлення нервів та біль. 
  • Мігрень. Для цього захворювання характерний пульсуючий, важкий, ниючий біль в одній половині голови, який супроводжується нудотою, блюванням і підвищеною чутливістю, буквально стерпністю до світла, звуків і запахів.

Періодичні і навіть хронічні головні болі можуть мати такі причини:

  • спазм судин головного мозку;
  • депресія;
  • тривожні розлади;
  • порушення сну;
  • хронічна втома;
  • перенесені травми;
  • неврологічні захворювання;
  • прийом ряду лікарських препаратів.

Як лікувати головний біль

У більшості випадків допомагають швидко зняти головний біль таблетки. Але потрібно виявити причину і намагатися робити так, щоб ця проблема не поверталася. Тобто потрібно добре висипатися, більше дихати свіжим повітрям, робити елементарні фізичні вправи, намагатися більше відпочивати, менше нервуватися.

Якщо головний біль виникає у разі побічних ефектів від прийняття якихось ліків, то слід порадитися з лікарем.

8+1 спосіб позбутися головного болю в домашніх умовах

Читайте коротку інструкцію, що робити у різних ситуаціях:

  1. Відпочити та розім’ятися. Постійна робота за комп’ютером або довгі розмови телефоном викликають головний біль напруги. Щоб зняти біль, розімніть шию та плечі та відпочиньте. Можна прийняти ванну чи душ. Якщо не допоможе – випийте пігулку.
  2. Поїсти. Низький рівень цукру в крові іноді призводить до головного болю. З’їжте щось солодке: печиво, цукерку, енергетичний батончик або випийте солодкої води.
  3. Випити кави. У кавоманів голова може боліти, якщо вони не випили кави. Чашечка улюбленого напою позбавить проблеми.
  4. Випити води. Зневоднення провокує головний біль, особливо якщо воно супроводжується недосипанням або похміллям. Випийте стільки води, скільки можете.
  5. Виспатися. Якщо ви спали більше або менше 7-8 годин, готуйтеся прокинутися з головним болем. На перший раз доведеться обійтися пігулкою, а в майбутньому намагайтеся висипатися.
  6. Прийняти пігулки. Варіант для тих, хто хоче швидко і без проблем. Випийте таблетку від головного болю та чекайте 15-30 хвилин. Але не захоплюйтеся – якщо приймати болезаспокійливі частіше 10 разів на місяць, голова хворітиме від самих ліків.
  7. Вести щоденник. Це стосується людей із мігренню. У них головний біль викликають найнесподіваніші причини: певна їжа, зміни погоди чи яскраве світло. Ведіть щоденник і помічайте там усе, що може спровокувати напад. Згодом ви знайдете ці тригери і зможете уникати їхнього впливу.
  8. Нічого не робити. Іноді голова болить після сексу чи склянки морозива. Зазвичай, симптом проходить самостійно через деякий час. І тут немає сенсу навантажувати печінку ліками.
  9. Звернутися до лікаря. Якщо голова болить часто, що заважає нормально жити, всі описані методи не допомагають, зверніться до невролога. Він знайде конкретну причину головного болю та підбере правильний метод лікування.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев