Як облаштувати зону відпочинку у вітальні

news

Перш ніж облаштувати у вітальні зону для відпочинку, потрібно вирішити, як саме ви в ній будете проводити час. Для когось відпочинок полягає в перегляді улюблених телепрограм. Для інших це заняття хобі, спілкування з рідними та друзями.

Якщо ви ще знаходитесь в роздумах, пропонуємо переглянути кілька рекомендацій, які допоможуть зробити вибір та облаштувати зону відпочинку максимально комфортною.

Зона для роботи або творчості

Дизайнери часто поєднують кімнату для відпочинку з робочою зоною. Достатньо у вітальні встановити невеликий письмовий стіл, крісло, поставити ноутбук – і міні-офіс готовий. А той, хто займається творчістю, може доповнити куточок стелажами з необхідними матеріалами та готовими поробками.

Зонувати домашній офіс можна за допомогою кольору, оздоблення, додаткового освітлення.

Куточок для ігор

Звісно, не в кожній вітальні знайдеться місце для більярдного столу. Але багато родин люблять у вихідні грати разом у настільні ігри. Це зручно робити, сидячи на підлозі, застеленому м’яким килимом. Можна також у певному місці поставити журнальний столик та невеликі стільці. Така своєрідна ігрова зона може розміститись навіть в невеликій кімнаті.

Домашній кінотеатр

Завдяки сучасним технологіям, ми можемо облаштувати в домі навіть справжній домашній кінотеатр. Але в приміщеннях, де немає достатньо місця, власники житла роблять інакше. Вони купують плазмові телевізори у Рівному й встановлюють їх в обраному місці.

Для оформлення кінозони також потрібен зручний диван, який в певних випадках замінюють кріслами або пуфами. Ставити їх потрібно на  відстані від екрана, яка становить 2-3 діагоналі телевізора.

Не варто забувати за журнальні столики або спеціальні підставки. На них можна буде ставити стакани з колою та попкорн, чай, каву та солодощі, які зроблять перегляд улюблених фільмів або новинок ще приємнішим.

Важливим моментом в облаштуванні кінозони є й світло. В ідеалі це має бути система освітлення, що дозволяє змінювати не тільки інтенсивність та яскравість світлового потоку, але й саму атмосферу кімнати.

Кухня-вітальня-їдальня

У просторих домах і квартирах-студіях одне приміщення іноді розбивається одразу на три зони:

  • кухня;
  • вітальня;
  • їдальня.

Комусь може здатись, що розмістити меблі, техніку та інші атрибути для таких різних за функціоналом сегментів в одній кімнаті неможливо. Але дизайнери вправно вирішують задачу, як без дверей, так і без перегородок. Навпаки, це надає більше можливостей для ергономічного розташування робочих зон. Для їх розмежування використовуються системи зберігання, корпусні та м’які меблі, фарби, вазони з зеленими насадженнями.

Іноді функціонал певних зон буває розмитим. Обідня зона як така може бути відсутня. Але сегмент з м’якими меблями та журнальним столиком може служити як зоною для відпочинку, так і їдальнею.

Інші варіанти

Цікавим варіантом облаштування зони для відпочинку у вітальні є встановлення каміну як основного елементу, неподалік від якого стоять невеликий столик та крісла-гойдалки. Зимовими вечорами приємно вести бесіди, споглядаючи за танцем полум’я. А тим, хто любить багато читати, дизайнери радять облаштувати у вітальні міні-бібліотеку. Сім’ям з маленькими дітьми не завадить окремий дитячий куточок для ігор.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев