Як на Волині використовують кошти від перевиконання місцевих бюджетів

news

Позитивні тенденції щодо виконання місцевих бюджетів, які склалися упродовж перших шести місяців цього року, продовжують домінувати і в липні. Таку інформацію озвучив директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Ігор Никитюк під час оперативної наради, що відбулась 1 серпня 2016 року в головній адмінбудівлі краю.  

Про це інформує прес-служба Волинської ОДА.

– За оперативною інформацією до загального фонду місцевих бюджетів області за сім місяців цього року надійшло понад 1,3 мільярда гривень власних доходів, що становить 11,8 % до запланованого обсягу на цей період, – повідомив Ігор Миколайович.

За словами головного фінансиста Волині, вдалося виконати не лише усі зведені бюджети районів, міст регіонального значення та обласний бюджет, але й головні фінансові документи утворених на теренах краю територіальних громад. Відтак, більшість місцевих рад прийняли рішення розподілити 286 мільйонів гривень, а саме стільки становить загальний обсяг перевиконання, для вирішення нагальних потреб регіону. Тож 224 мільйони гривень уже спрямували на соціально-еокономічний розвиток. Зокрема, 128 мільйонів гривень – на капітальні витрати, як от будівництво, утримання і ремонт доріг, та 31 мільйон гривень – на фінансування захищених статей.

Аби зберегти позитивну тенденцію щодо наповнення місцевих бюджетів, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик акцентував на тісній співпраці голів райдержадміністрацій, районних рад, сільських та селищних рад, а також  об’єднаних територіальних громад.

– Тільки за таких умов вдасться виконати дохідну частину місцевих бюджетів і в другому півріччі 2016 року, – зауважив Володимир Петрович.

По тому ж говорили про необхідність продовжувати переукладення договорів оренди земельних ділянок на Волині. Позаяк, якщо цього не зробити, орієнтовний обсяг річних втрат бюджетів районів може складати значні суми.

– Станом на 1 липня цього року залишаються 262 договори оренди землі, у яких розмір орендної плати нижчий 3 % нормативно-грошової оцінки. При цьому, 92 % таких договорів – у Горохівському районі, – розповів Ігор Никитюк.

У зв’язку з  ситуацією, що склалася, керівник найвищої виконавчої гілки влади в регіоні зазначив:

– Обласна державна адміністрація продовжує роботу з підготовки пакету документів, що буде переданий до обласної прокуратури, щодо тих сільгосппідприємств, які не переуклали договори або ж не привели їх у відповідність із законом.

Також Володимир Гунчик зауважив: після того, як документи потраплять до прокуратури – змінити щось буде запізно. Тож, дав час керівництву районів до завершення тижня виправити ситуацію.

Окрім цього, під час наради обговорили процес наповнення фінансами резервних фондів кожного з районів області.

– Незважаючи на наявність суттєвих обсягів перевиконання місцевих бюджетів та доручення голови облдержадміністрації на нараді 11 липня цього року, у значній частині районів області не вжито належних заходів щодо наповнення коштами резервних фондів місцевих бюджетів, – підкреслив директор департаменту фінансів облдержадміністрації.

Як з’ясувалося, деякі райони Волині потурбувалися про те, щоб запаси резервних фондів були достатніми для усунення наслідків можливих стихійних лих. Однак, не всі. Мова йде про Локачинський, Володимир-Волинський та Ратнівський райони, де залишки коштів резервного фонду на разі становлять від 10 до 50 тисяч гривень, а також Рожищенський – узагалі 3,4 тисячі гривень. У разі виникнення надзвичайних ситуацій – як органам виконавчої влади, так і місцевого самоврядування може бути вкрай складно справитися з їхньою ліквідацією.

– Дивує той факт, що Ратнівщина – не вчиться на власних помилках. Адже минулоріч вони мали проблеми з недостатністю коштів для гасіння пожеж, що виникли влітку на торфовищах. Тоді керівництво району змушене було звертатись за наданням допомоги з обласного бюджету. Цьогоріч – ситуація не поліпшилась, – зауважив Володимир Гунчик.

Далі ж керівник найвищої виконавчої гілки влади області попередив, що голови райдержадміністрацій та райрад несуть персональну відповідальність за наслідки надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території очолюваних ними районів.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев