Як люди роблять скульптури з рослин. ФОТО

news

Ми звикли до того, що меблі виготовляє столяр, а статуї створює скульптор. Так зазвичай і буває. Але не завжди. У Китаї навчилися створювати «живі» скульптури, вирощуючи їх на грядках і гілках садових дерев. Фігурки Ісуса, Будди, Конфуція, Мао Цзедуна і Конфуція користуються великим попитом в китайських супермаркетах.

Про це пише creativpodiya.

Займатися фуд-карвінгом і вирізати фігурки з овочів і фруктів — минуле століття. Сьогоднішній тренд — виростити яблуко, грушу, огірок, кавун чи диню в формі якогось предмета, а то і цілої скульптури. У просунутих азіатських країнах вже щосили продаються овочеві і фруктові фігурки, які люди охоче купують як у вигляді заморських сувенірів для рідних і близьких, так і в якості прикраси для святкового столу і вишуканих страв.

овощи

А у Франції створюють статуї з лимонів і апельсинів. І хоча скульптуру не вирощують цілком, але складається вона винятково з живих і цілком їстівних плодів.
Щорічно, починаючи з середини лютого (14 лютого — 4 березня) в Ментоне, на лазурному березі Франції, проходить фестиваль лимонів і апельсинів.
На це грандіозне дійство з’їжджаються тисячі туристів, щоб подивитися на оригінальні скульптури, зроблені з цитрусових, які люблять усі без винятку і старі, й малі у всьому світі. Щоб спорудити ці гігантські скульптури, які часом досягають десяти метрів заввишки, використовується понад 140 тонн лимонів і апельсинів, а споруджують ці неймовірні твори 300 фахівців.

Фестиваль цитрусов 1

А в США живе художник, який створює незвичайні скульптури з саджанців.
Патрік Догерті став відомий на весь світ завдяки своїм незвичайним скульптурам. Він створює об’єкти, що нагадують пташині гнізда, використовуючи винятково молоді саджанці і природні матеріали. Його творіння можна сміливо назвати одними з найбільш незвичайних скульптур світу.
У своїх роботах він змішує ремесло і мистецтво, його арт-об’єкти можуть як ліани обплутувати будівлі, вирувати як штормові хвилі, збиратись на галявинці у вигляді чужорідних гігантів. Всі роботи автора недовговічні, оскільки сильний вітер або град може запросто рознести все гілки довкола.

арт-объект из ветввей и саженцев, автор Патрик Догерти

Власник британської компанії Full Grown Гевін Манро придумав нетрадиційний спосіб виробництва дерев’яних меблів. Він її вирощує.
Перший етап полягає в посадці молодих дерев. Потім гілки і стовбури дерев механічно згинаються до потрібної форми. Гілки прищеплюють один до одного, щоб бажаний кінцевий елемент (наприклад, стілець) був цілісним, без додаткових сполучних елементів.
Після цього залишається чекати, поки дерево трохи підросте.
Процес займає кілька років — від 4 до 8 — в залежності від типу деревини.
Зараз на меблевій фермі в Девонширі вирощується приблизно 400 предметів меблів. Перша партія «живих» стільців очікується до середини 2017 року.выращиваем деревянный стул
На десерт у нас мультифруктове дерево. Його виростив американський професор і художник Сем Ван Акен, який займається створенням плодових рослин-гібридів.
Спочатку проект замислювався як арт-об’єкт, стверджує професор.

«Я хотів, щоб люди побачили, як дерево розквітає різними кольорами», — каже Ван Акен.
В кінці осені Ван Акен прищеплює до вибраного дерева маленькі гілочки інших плодових дерев і чекає, щоб вони прижилися, — навесні бачить результат. Виходить ніжно квітуча жива ікебана — незвично і красиво.
Протягом більшої частини року дерево виглядає абсолютно звичайним. Але коли приходить весна, воно починає цвісти рожевими, білими, малиновими квітами. А далі починають з’являтися плоди і приблизно в один період на одному дереві можуть дозрівати до 40 видів фруктів.
Дерево одночасно плодоносить різними фруктами (сливи, вишні, нектарини).

дерево одновременно плодоносит разными фруктами (сливы, вишни, нкетарины)

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев