Як дізнатися, що в мене менопауза?

news

Як визначити, що наближається менопауза чи вона вже минула? Чи є простий тест на гормони?

Для початку ви можете пройти тест онлайн, який покаже вашу симптоматичну картину за шкалою індексу Купермана. Тест допоможе зробити попередній висновок  –  у вас пременопауза чи менопауза, ви можете обійтися медичними препаратами або вам потрібно негайно звернутися до гінеколога.

Жінкам слід знати, що під час перименопаузи аналізи на гормони, як правило, не допомагають, оскільки рівень гормонів змінюється протягом менструального циклу. Іноді тестування проводиться для перевірки певних рівнів гормонів, особливо для оцінки проблем з фертильністю або коли місячні припиняються в ранньому віці. Це може допомогти жінкам прийняти рішення про початок або коригування лікування. Для деяких жінок може бути доцільним перевірити інші причини симптомів, які можуть імітувати перименопаузу, наприклад захворювання щитовидної залози.

А як щодо аналізу слини?

Тести на рівень гормонів слини є дорогими, неточними та не повинні використовуватися для оцінки або лікування симптомів менопаузи.

А як щодо тестування на фолікулостимулюючий гормон?

Іноді для підтвердження менопаузи вимірюють підвищений рівень фолікулостимулюючого гормону (ФСГ). Якщо рівень ФСГ у крові жінки стабільно підвищується до 30 мМО/мл або вище, і у неї протягом року не було менструального циклу, загальновизнано, що вона досягла менопаузи.

Однак єдиний рівень ФСГ може ввести в оману в перименопаузі, оскільки вироблення естрогену не падає рівномірно з дня на день. Натомість рівні як естрогену, так і рівня ФСГ можуть сильно змінюватися під час перименопаузи. Одного підвищеного рівня ФСГ недостатньо для підтвердження менопаузи. Що ще важливіше, низький рівень ФСГ у жінки, яка має припливи та зміну менструацій, не виключає ймовірності того, що вона все ще перебуває в перименопаузі. Крім того, якщо жінка використовує певну гормональну терапію (наприклад, протизаплідні таблетки), тест на ФСГ недійсний. 

Що робити?

Для початку треба пройти тест онлайн. За допомогою усього 11 питань ви можете знати про головні ознаки та прояви менопаузи.

Коли жінка підозрює, що вона в перименопаузі, це чудовий час для повного медичного обстеження кваліфікованим медичним працівником. Діагноз перименопаузи зазвичай може бути поставлений шляхом перегляду історії хвороби жінки, історії її менструального циклу, а також ознак і симптомів.

Найпоширенішими симптомами, які помічають жінки у віці 40 років, є зміни менструації та поява припливів. Менопауза визначається як 12 місяців без менструальної кровотечі за відсутності інших умов. 

Отже, перевірте свій менструальний календар і дізнайтеся результати онлайн тесту.

0 Комментариев