ВС Енерджі воює з окупантами – допомога ЗСУ від українського бізнесу

news

Те, що зараз відбувається в Україні, є серйозною трагічною подією, тож кожен небайдужий, хто зробить свій внесок, залишиться в ній. Тому ВС Енерджі робить усе для перемоги.

VS Energy International Ukraine ― об’єднання, створене громадянами Євросоюзу, до якого входять оператори системи розподілу Рівнеобленерго, Кіровоградобленерго, Херсонобленерго, Житомиробленерго, Чернівціобленерго. Їхня діяльність пов’язана з обслуговуванням електромережі, трансформаторні підстанції та інше обладнання. ВС Груп є важливою частиною економіки України, адже створила 11 тис. робочих місць, сплачує податки попри збитки, отримані внаслідок російських обстрілів. У перший же день війни ВС Енерджі виступила з офіційною заявою, у якій засудила російську агресію.

У групі компаній VS Energy працюють справжні патріоти України. Ці люди не шкодують нічого заради перемоги, наближають її в ТРО, допомагають ЗСУ, виїжджають на місця пошкодження енергетичної інфраструктури після російських обстрілів, ризикуючи життям. Чи справді внесок ВС Енерджі в боротьбу з окупантами настільки вагомий? Можете судити самі з таких кейсів.

Економічний фронт VS Energy International Ukraine

Наповнений бюджет ― це не лише вчасно виплачені пенсії, зарплати військовим, субсидії, але і придбане державою новітнє озброєння. Це чудово розуміють у ВС Енерджі, не припиняючи платити податки, хоча змушене покривати збитки від цієї війни.

Так, розкрадання майна росіянами та руйнування внаслідок бойових дій спричинило Херсонобленерго збитків на суму понад 2 млрд грн лише за попереднім оцінюванням. Така інформація надійшла від одного з акціонерів VS Energy Віліса Дамбінса. «За кожну хвилину цієї невиправданої, вбивчої і страшної війни росія має відповісти. Я підтримую позицію Президента моєї країни Латвії Егілса Левітса щодо необхідності створити міжнародний трибунал для покарання Путіна і всіх ініціаторів та безпосередніх виконавців російської війни проти України». ― наголосив власник ВС Енерджі.

Проте країна потребує від кожного й надалі реалізовувати свої функції. Тож VS Energy сумлінно виконує перед державою фінансові зобов’язання, попри втрати, спричинені терористичними атаками на об’єкти, що обслуговуються компанією. За 9 місяців 2022 року бюджет поповнився на понад 1 млрд грн коштом ВС Енерджі. Перераховані коштів армії, громадам, адміністраціям, волонтерам від VS Energy становлять:

Рис. 1. Сума допомоги VS Energy за 9 місяців 2022 року

Європейські акціонери ініціюють та беруть активну участь у фінансуванні допомоги ЗСУ, благодійним фондам, звичайним громадянам. Як повідомив президент ВС Енерджі Микола Лавренко, 28 лютого 2022 року він вступив до лав ТРО на лівому березі Києва.

Як Житомиробленерго підтримує військових та цивільних

Підприємство ― один із найбільших наповнювачів бюджету регіону, за повідомленням VS Energy за 9 місяців 2022 року воно сплатило 331,06 млн грн податків. За час війни Житомиробленерго зібрало та передало допомогу на суму понад 23,5 млн грн:

 1. Придбано 10 військових планшетів вартістю 230 тис. грн для підшефної десантно-штурмової бригади.
 2. Закуплено автопідйомник для виконання бойових завдань.
 3. Зібрано 831 тис. грн для забезпечення десантно-штурмової бригади 10-ма безпілотними літальними апаратами «Фурія».
 4. Безоплатно під’єднали до електропостачання 87 житлових будинків, у яких оселилися внутрішньо переміщені громадяни України із зони бойових дій.
 5. Провели електрифікацію польового місця розташування військового підрозділу, збудувавши трансформаторну підстанцію та повітряну лінію передач.
 6. Постачали гуманітарну допомогу бійцям на передову та ін.

Висловлюючи підтримку ЗСУ, керівники ВС Енерджі Інтернейшнл Україна Микола Лавренко (президент) та Ігор Судак (генеральний директор) 11 липня побували на передовій. Їх супроводжували очільники Житомиробленерго. Військові подякували VS Energy за підтримання, подарували копію прапора частини та нагородили відзнаками.

Допомога від Кіровоградобленерго

За 8 місяців війни організація перерахувала до бюджетів різних рівнів 167 млн грн податків. Кіровоградобленерго пам’ятає, що перемога залежить від участі кожного. Понад 11,5 млн грн з початку війни було направлено на потреби війська та гуманітарні цілі:

 1. Придбано авто- та мототранспорт на суму 861,5 тис. грн, ремонт працівниками Кіровоградобленерго 4-х машин для ЗСУ на волонтерських засадах.
 2. Під’єднано блокпостів до електромережі.
 3. Закуплено 6 комп’ютерів для підрозділів ТРО області.
 4. Передано засоби зв’язку, корисні речі та смаколики для колег із VS Energy, що пішли на фронт, та їхніх побратимів, за що отримано схвальні відгуки.
 5. Зібрано фінансову допомогу ЗСУ на 25 тис. грн.
 6. Оплачено цифрові книги для поранених військових, які лікувалися в медичних закладах Кропивницького

Підприємство надавало допомогу Укрзалізниці в ліквідації наслідків обстрілів. Бригади фахівців цілодобово ремонтували пошкоджені енергетичні об’єкти на території області, що постраждали внаслідок масштабних атак.

Усе для фронту від Рівнеобленерго

Посідаючи лідерські позиції з-поміж платників податків в області, за 9 місяців як частина VS Energy товариство сплатило до бюджету більш ніж 253 млн грн. Понад 13,7 млн грн воно скерувало на потреби, пов’язані з війною в Україні, з-поміж них витрати на:

 • 300 м силового кабелю для військових;
 • квадрокоптер Autel EVO II Dual Rugged Bundle вартістю понад 220 тис. грн;
 • 3 БПЛА на суму 300 тис. грн;
 • запчастини для ремонту авто для військових;
 • тепловізор вартістю 58 тис. грн для колеги, що воює на півдні України;
 • 10 комплектів військової форми вартістю 22 тис. грн для зведеного підрозділу ЗСУ.

Забезпечивши роботою понад декілька тисяч працівників, Рівнеобленерго сприяє зменшенню соціальної напруженості в державі. Не забувають тут і про буденні обов’язки, інвестуючи в реконструкцію мереж та обладнання. За активну участь у фінансуванні потреб армії керівні особи підприємства Сергій Невмержицький (голова правління) та Андрій Ахромкін (директор із взаємодії з клієнтами) отримали подяки від військової частини А7072.

Як воює Чернівціобленерго

Товариство спрямувало до держави 212,4 млн грн у вигляді податків за 10 місяців 2022 року. На потреби армії та територіальної громади від Чернівціобленерго та її власника VS Energy пішло понад 14,55 млн грн. Зокрема:

 1. Виготовили та відправили печі-«буржуйки» для бійців окремих бригад: 63-ї механізованої сухопутних військ, 81-ї аеромобільної та 25-ї повітряно-десантної ДШВ.
 2. Закупили флісові куртки, теплі шкарпетки, білизну, термоси для їжі та води на суму 44,5 тис. грн.
 3. Облаштували 26 модулів для тимчасового проживання переселенців, створені за спецпроєктом.
 4. Перерахували 100 тис. грн Чернівецькому міському благодійному фонду ветеранів і пенсіонерів.
 5. Задонатили в жовтні понад 0,5 млн грн на ЗСУ.
 6. Передали ЗСУ 11 транспортних засобів з активів VS Energy, з-поміж них ― новий вантажний пікап Mitsubishi L200.

На деокуповану частину Херсонської області поїхали 2 вахтові бригади, щоб відновити електропостачання мешканцям. Захищати Україну на фронт відправилися 67 працівників ВС Енерджі.

Через окупацію до допомоги армії не змогли долучитися співробітники Херсонобленерго. А поки що у VS Energy з нетерпінням чекають, коли зможуть відновити електропостачання на всій території регіону.

Вагоме підтримання Україна має від власників ВС Енерджі. Зокрема, бізнесмен Віліс Дамбінс особисто витратив на зміцнення обороноздатності 86 тис. євро, у т.ч. придбавши 5 позашляховиків, 3 квадрокоптери, декілька машин швидкої допомоги. Як європейські інвестори VS Energy, так і працівники впевнені в перемозі України, тому сприятимуть її прискоренню всіма можливими методами. ВС Груп менеджмент ніколи не припинятиме підтримувати народ та ЗСУ.

0 Комментариев