Вперше у США Збройні сили очолить жінка

news

57-річна жінка-генерал військово-повітряних сил США Лорі Робінсон очолить Північне командування (USNORTHCOM) та Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

Про це повідомляє «Голос Америки».

Таким чином вона стане першою жінкою в історії США, яка буде призначена командувачем збройних сил США.

Церемонія вступу генерала Робінсон на нову посаду відбудеться у п’ятницю 13 травня на авіабазі Peterson у Колорадо.

Чотирьохзірковий генерал Лорі Робінсон і раніше виділялася тим, що була однією з усього двох жінок у військово-повітряних силах США. Однак її нова посада стане справді історчним досягненням.

Кандидатуру Робінсон запропонував особисто президент США Барак Обама, а згодом затвердив Сенат США.

«Захист Вітчизни є священним обов’язком і місією номер один для Міністерства оборони», – сказала Робінсон під час розгляду її кандидатури в Сенаті в квітні цього року. І схоже, ці слова й особисті заслуги чотирьохзіркової жінки-генерала були достатньо переконливими.

Місією номер один для Робінсон тепер стане військова підтримка цивільної влади США, а також захист її територій і національних меж Північної Америки, зокрема Аляски, Пуерто-Ріко та усіх сухопутних, повітряних й морських територій, що межують із Канадою й Мексикою.

Північне командування було організоване 1 жовтня 2002 року після терактів, що сталися за рік до того – 11 вересня в Нью-Йорку. Це командування є одним з дев’яти Об’єднаних командувань збройних сил США у складі Міністерства оборони США.

В разі, якщо його необхідно буде застосувати саме воно буде першочерговим і основним захисником проти вторгнення на материкову частину Сполучених Штатів.

Штаб-квартира Північного командування розташована на військово-повітряній базі Peterson, у місті Колорадо-Спринґс, що в штаті Колорадо.

До свого призначення Робінсон командувала Тихоокеанськими військово-повітряними силами США. Вона є бакалавром із мистецтва та англійської літератури, а також отримала два магістерські дипломи – з лідерської освіти й менеджменту та з національної безпеки і стратегічних студій.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев