Волинян «вчили» розповідати про себе за допомогою секретного правила “5С”. ФОТО

На території Волинської області працюють чимало дієвих соціальних проектів, проте знає про них не так багато людей, як потрібно для сталого існування тієї чи іншої ініціативи. Цю проблему намагалися вирішити 20 січня на публічному семінарі про PR соціальні проекти.
Про це йдеться на сайті Молодіжного центру Волині.
Із такою проблемою до Молодіжного центру Волині звернулася координатор вокального проекту для молоді WMA (Weplus music awards) – Іванна Кіперчук. Проект у своїй основі має хороше позиціонування, проте організатори вирішили запрошувати більшу кількість учасників і власне відчули певну проблему з роботою по поширенню інформації для нових спільнот. Така проблема досить часта для молодіжних організацій, які за ціль ставлять результати та інколи мають проблеми із відвідуваністю, підтримкою спонсорів та партнерів, пізнаваності проекту, тощо. Для вирішення таких проблем для координаторів та учасників соціальних проектів організували навчання у стінах Молодіжного центру Волині.
Семінар був розділений на 3 частини і спікерами на ньому виступали самі ж громадські діячі, які мали досвід успішних PR-компаній. Так першу частину про ідею «дієвої» реклами проекту розповідала голова громадської організації «Інститут волонтерства та громадської співпраці» – Юлія Євпак. З її слів, сьогодні перемагає креатив і новизна у позиціонуванні проекту, адже люди охоче реагують на новинки та нестандартні підходи у рекламі. Власне Юлія із колегами «продавала» людей на аукціоні, щоб зібрати кошти для вояків АТО і гумористичний варіант із продаванням в «умовне рабство» досить відомих осіб (в реальності це була зустріч) приніс більше 80 000 грн. на потреби армії. Яна Романюк ділилася досвідом та новинками роботи у мережі facebook, яка на її думку скоро замінить ЗМІ, адже там ви можете не просто читати новини, а створювати їх самі та бути почутими.
Безліч соціальних проектів роблять собі хорошу репутацію через дієвість даних мереж і універсальність. За словами Яни, кожен проект має мати свій профіль у даній мережі та на пряму комунікувати із своєю цільовою аудиторією. Найбільшу частину навчання присвятили роботі з усіма можливими ЗМІ, цю секцію підготувала журналіст «Громадського Волинь» – Марія Доманська, яка поділилася думкою, що усі проекти мають мати професійних прес-секретарів, смм-менеджерів, дизайнерів та фотографів, адже конкуренція дуже висока і потрібно робити якісний матеріал, аби витримати її.
Новини формуються за принципом, так званого, правила 5С (сміх, смерть, секс, сенсація, страждання), якщо не користуватися їхніми ж методами, щоб бути почутим. За її словами соціальні проекти можна легко розкручувати, якщо знати для кого, яким чином, і хто це буде робити, вона рекомендувала усім робити медіаплани і бути відкрити та розмовляти із журналістами.
Автор статті: Мар'яна Метельська