Волинський виш відзначив 50-річчя

news

10 липня у головному корпусі Луцького національного технічного університету відбулися урочистості з нагоди 50 — річчя з Дня заснування. 

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Саме цього дня, 50 років тому, було створено відділення загальнотехнічного факультету Київського автомобільно — дорожнього інституту, яке надалі було реорганізовано у самостійний вищий навчальний заклад, котрий сьогодні носить назву — Луцький національний технічний університет.

На свято завітало чимало гостей — викладацький склад, випускники, студенти.

   Загалом, університет славиться великою кількістю випускників, які згодом досягли значних успіхів у житті. Серед них почесне місце займає Луцький міський голова Микола Романюк. Він – випускник ЛНТУ 1995 року.

   Ректор ЛНТУ Петро Савчук урочисто привітав присутніх з річницею створення університету. “Мені надзвичайно приємно розділити з усіма вами цю радість, адже не кожен університет може гордитися тим, що за 50 років існування випустив понад 50 тис. випускників. Сьогодні ми відкриваємо урочисту Алею випускників, щоб кожен наш випускник, навідуючись до рідного університету, з гордістю згадував часи навчання.”

   Митрополит Луцький і Волинський Михаїл зазначив, що університет заслуговує називатися Волинським національним технічним університетом, відтак побажав керівництву завжди рухатися вперед. Він акцентував, що найбільшу цінність для вишу становлять кваліфіковані викладачі та бібліотека. Разом із квітами та побажаннями усіляких гараздів і Божого благословіння владика вручив ректору орден Святого Миколая від імені патріарха Київського і всієї Руси — України Філарета.

   Урочисте відкриття Асоціації випускників доручили Луцькому міському голові Миколі Романюку. “Кожен навчальний заклад гордиться своїми працівниками, студентами та випускниками. Асоціація випускників є своєрідним навчальним посібником з історії університету, оскільки тут можна побачити фото, імена та прізвища людей, які у ньому навчались. Я вважаю, що кожна людина, яка здобуває вищу освіту, обов’язково досягне успіху в житті, та зможе зробити багато корисних речей для суспільства і держави”, — поділився думками міський голова.

   Випускники ЛНТУ різних спеціальностей, які були присутні на святі, урочисто вітали рідний виш, ділилися спогадами із студентського життя. Варто відзначити, що ЛНТУ може пишатися й такими студентами, які завдяки своїм талантам відомі не лише в Україні, а й за її межами. Зокрема, Олександр Положинський, Тарас Михалик, Олена Абаза, Галина Конах.

   Одним із випускників 1981 року факультету будівництва та дизайну був Карабан Леонід Васильович. Зараз він очолює управління капітального будівництва Луцької міської ради. У своєму вітальному зверненні він висловив подяку Миколі Романюку за сприяння у наданні Луцькому державному технічному університету статусу національного. Він пригадує, що у 2008 році, коли був виданий відповідний Указ, Микола Ярославович був головою Волинської облдержадміністрації, тому докладав чимало зусиль для цього.

   Випускник факультету бізнесу 1996 року Роман Михальчук зробив щедрий подарунок рідному університету. З нагоди 50 — ї річниці він подарував так звану лавку на сонячних батареях.

   Цікавою частиною заходу було написання офіційного послання майбутнім випускникам та закопування капсули послання з настановами і підписами усіх попередніх випускників. Першим поставив свій підпис міський голова Микола Романюк. Далі усі охочі мали змогу розписатися у посланні, яке потім закопали на подвір’ї головного корпусу. Цю справу довірили Леоніду Карабану та одній із студенток.

   Після завершення урочистої частини учасники дійства ознайомилися з експозицією Асоціації випускників.

0 Комментариев