Волинським управлінцям начхати на спортивну галузь

news

Волинським спортсменам цьогоріч зменшили фінансування, незважаючи на те, що виросли розмір мінімальної заробітної плати та витрати на енергоносії. Про це пише «Слово Волині».

Про це стало відомо сьогодні, 28 січня, під час засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму.

Заступник начальника відділу з питань фізичної культури і спорту Волинської ОДА Ігор Дмитришин повідомив, що цьогоріч з обласного бюджету на галузь буде виділено 18, 6 мільйона гривень, тоді як минулого року сума видатків була майже на 50 тисяч гривень більша.

При цьому за останній рік виросли мінімальна заробітна плата та витрати на енергоносії.

«Галузь профінансована по мінімуму. Забезпечено виплату заробітної плати працівникам галузі, тому що це обов’язкова стаття видатків, збережено одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Воночас не передбачено жодних надбавок за складність, інтенсивність роботи, зберігаються вони лише для керівників обласних комунальних установ, якщо це передбачено в їхньому контракті. Передбачено фінансування витрат на енергоносії та заходи», – зауважив чиновник.

Зі слів посадовця, розмір фонду заробітної плати цьогоріч зріс на 300 тисяч гривень, водночас майже вдвічі зменшено видатки на проведення навчально-тренувальних зборів, на відрядження, харчування та медикаментозне забезпечення спортсменів.

Окрім цього, на фінансування з обласного бюджету народні депутати передали низку спортивних товариств.

Ігор Дмитришин додав, що нещодавно в області створили штатну збірну команду з 15 спортсменів різного віку, яких готують до Олімпійських ігор 2020 року. Ці спортсмени отримуватимуть заробітну плату у розмірі 1900 гривень (посадовий оклад) і 10- відсоткової надбавки. На виплату цих зарплат з обласної казни виділять півмільйона гривень.

Також передбачається збільшення одноразових щорічних грошових винагород переможцям міжнародних змагань та виплата щомісячних стипендій 30 спортсменам, тренерам з олімпійських та неолімпійських видів спорту, спортсменам – інвалідам.

Ігор Дмитришин зауважив, що управління просило збільшити видатки на виплату стипендій та винагород вдвічі, однак вдалось їх збільшити лише на 30%.

Чиновник пояснює, що ці кошти просто необхідні спортсменам, які часто їздять на міжнародні змагання за власний рахунок.

«Цей рік олімпійський, тому коштів потрібно дуже багато», – наголосив заступник начальника відділу з питань фізичної культури і спорту та додав, що у 2016 році без фінансування залишаться апарати фізкультурно-спортивних товариств області.

Голова комісії, депутат Волиньради Петро Савчук переконаний, що для нормального функціонування галузі цих коштів недостатньо, однак він сподівається, що спортсменам вдасться виділити якусь часину коштів з вільних залишків бюджету, які наразі встановлені у розмірі 67 мільйонів гривень.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев