Волинських бійців з 51-ОМБР викликають у суди кількох міст одразу

news

Бійців 51-ї бригади викликають у суди Івано-Франківська, Рівного, Чернівців та Тернополя.

Про це пише БУГ з посиланням на сторінку адвоката Василя Нагорного у Фейсбуці.

“Бійці 51 ОМБр “вітаю” вас. Географія військових прокуратур, які вами займаються розширюється. До Рівненської, Іванофранківської, Чернівецької додалась ще й Тернопільська. Скоро вся військово-прокурорська машина буде задіяна. Точно військових прокурорів не було на Майдані, інакше не розслідували б вони таких справ. Але якщо біси бачать, що вбивці залишаються непокараними, то впевнені, що й переслідування бійців теж зійде з рук”, – написав на своїй сторінці адвокат Василь Нагорний.

Адвокат також повідомив про затримання ще одного бійця 51-ї бригади на митниці.

“На митниці затримали чергового бйця 51 ОМБр. Вже знаємо як діяти, що робити, але….Цього разу ухвалу затримання виніс не Івано-Фраківський суд, а наш, Луцький місьрайонний суд, слідчий суддя Ясельський. В мене слів не має. Якщо франківські судді не знали, що відбувається з 51-ОМБр на Волині, то наші добре обізнані. Ухвала на затримання приймається тільки на підставі документів наданих військовою прокуратурою.

Військова прокуратура в документах зазначила, що боєць в жовтні 2014 року з частини і досі не повернувся, а на виклики не з’являвся. То невже слідчому судді не спало на думку перш, ніж виносити таку ухвалу зобов’язати військову прокуратуру надати відомості з військового комісаріату, де є відомості про те, що боєць вже рік як демобілізувався, став на облік та отримав статус УБД? Чому не перевірили причини неявки і чи отримував боєць повістки з прокуратури? Чому слідчий суддя, який повинен слідкувати за дотриманням прав людини, вірить військовому прокурору на слово…..

Паралелей по слідчому судді не хочу наводити, хоча вони самі напрошуються. Хлопці, до речі, і вас, суддів, на сході захищали, вмирали і за ваших дітей, то невже так важко перевірити те, що подає прокуратура в клопотанні. Голова суду Михайло Квятковський, голова апеляційного суду Петро Філюк, напевно варто наголосити суддям про те, що особливу увагу треба приділити таким справам….. ви обіцяли бути справедливими”, – написав правозахисник.

0 Комментариев