Волиньрада вимагає негайних реформ в медицині

news

Відповідний проект рішення внесено до переліку питань на розгляд Волинської обласної ради.  Автором відповідного проекту рішення та звернення виступила фракція ПП “Об’єднання”Самопоміч”.

Про це інформують у фракції ПП “Об’єднання”Самопоміч”.

У зверненні йдеться  проте, що у Верховній Раді України подані для розгляду низка законопроектів у сфері охорони здоров’я.

Зокрема, йдеться про Проект Закону № 2309а-1 від 17.07.2015 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я”. Автори звернення наголошують на бездіяльності чиновників у здійсненні реформ у сфері охорони здоров’я на всіх рівнях. Проте, найбільшою проблемою медицини залишається дефіцит фінансування галузі, який гальмує проведення якісних реформ в медицині.

Вітчизняна система охорони здоров’я залишається технічно відсталою, з напівзруйнованою інфраструктурою та технічною базою, тож без значних капіталовкладень їй не виплисти нагору. Саме автономізація медичних закладів надасть можливість почати працювати у новому форматі. Медичні установи зможуть вирішувати самостійно як розподіляти фінансування, виходячи зі своїх потреб. Клініка сама вирішуватиме, що їй необхідно в першу чергу – придбати новий рентген-апарат або закупити нові ліжка. Автономізація дозволить отримати фінансову незалежність і в плані формування фонду заробітної платні. Окрім того, лікарні отримають можливість залучати інвесторів, і тим самим підвищувати якість своїх послуг та працювати у напрямку розвитку медичного туризму. У свою чергу пацієнти отримають якісні медичні послуги, у закладах, які оснащені сучасною матеріальною базою та персоналом, який отримує гідну заробітну платню і якісно обслуговує пацієнтів.

Проект Закону 2386а-1 від 04.08.2015 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я”

Цей законопроект допоможе врятувати десятки тисяч життів українських громадян. Сьогодні в державі відсутня не тільки налагоджена система фінансування, але й немає механізму збору органів для трансплантації. В нашій країні здійснюється менше 10% від необхідної кількості операцій, решту українці змушені робити закордоном. Проблема полягає в законодавчій базі та у багаточисленних заборонах, які існують у нас. Внаслідок цього, наші громадяни вимушено шукають порятунку в інших країнах: виїжджають до сусідньої Білорусі, європейських країн, Ізраїлю, витрачають останні кошти, сподіваючись врятувати себе або життя своїх близьких. Але ж такі операції потребують значних коштів. Наприклад, у Білорусі, вартість операції з пересадки нирки у середньому складає близько 80 тисяч доларів. Для більшості населення нашої країни – це просто непідйомний бюджет. Окрім того, чимало операцій в нас взагалі не роблять.

Закон про трансплантацію допоміг би вирішити всі ці проблеми. І українці не виїжджали б закордон, отримуючи якісне лікування вдома. Нажаль, парламент до цього часу не може прийняти цей законопроект, не турбуючись про те, що тисячі українських громадян кожного дня втрачають надію на одужання.

Прийняття даного закону сприятиме утворенню та розвитку в Україні нової галузі в медицині, і, нарешті, запрацює механізм збору органів для трансплантації. Водночас, пацієнти отримають змогу лікуватись в Україні, не будуть втрачати час на переїзд в іншу країну, а також істотно знизиться вартість надання медичних послуг по трансплантації.

Проект Закону 1164 від 02.12.2014 “Про внесення змін до Закону України “Про екстрену медичну допомогу” (щодо забезпечення справедливої оплати праці працівників бригад екстреної медичної допомоги)”

Автори рішення зазначають, що робота українських медиків більше схожа на екстрим, ніж на ланку якісної системи охорони здоров’я. Вітчизняні лікарі отримують заробітну платню в 70-100 євро, тоді як в Європі послуги лікаря оцінюються набагато вище. До прикладу у Німеччині лікар-початківець отримує 3,8 тисяч євро, у Словенії заробітна плата медика складає 2,5 тисячі євро.

Тож аби зберегти  кадровий потенціал наших лікарень, залишити в країні та підтримати тих, хто кожного дня рятує людські життя та опікується здоров’ям українців, депутати Волинської  обласної ради планують звернутися  до парламентаріїв з вимогою проголосувати за зазначені законопроекти у найкоротший термін.

0 Комментариев