Волині посприяють у покритті українським радіомовленням

news

Український державний центр радіочастот готовий посприяти у покритті території Волині українським та регіональним мовленням. Саме із такою пропозицією до обласної державної адміністрації надійшли листи від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та державного підприємства Український державний центр радіочастот.

Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

Як уже повідомлялося раніше, питання інформаційної безпеки для Волині звучить надзвичайно гостро. 35 % території регіону непокритті українським та регіональним мовником – північні райони краю перебувають в інформаційному проукраїнському вакуумі.

Облдержадміністрація, акцентуючи на проблемності питання й наголошуючи на загрозах, неодноразово офіційно зверталася до керівництва держави та керівництва профільних відомств, у компетенції котрих – вирішення відповідного питання, з проханням посприяти у покритті території Волині українським та регіональним мовленням.

Днями ж на адресу головного органу виконавчої влади в області надійшов лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації та інформація державного підприємства Український державний центр радіочастот щодо покриття території Волинської області українським та регіональним телевізійним мовленням.

Керівники поважних відомств розділяють стурбованість облдержадміністрації щодо непокриття волинського регіону українським мовником та визнають, що ситуація є вкрай складною. Відтак готові допомогти та надати необхідну методичну та практичну допомогу.

Зокрема фахівці Українського державного центру радіочастот детально вивчивши проблему та опрацювавши можливі шляхи її вирішення, вважають за доцільне звернути увагу на смугу радіочастот 174-230 МГц, яка є найбільш перспективною для побудови додаткового мультикомплексу. Спеціалісти центру готові приступити до планування в цій смузі загальнонаціонального мультиплексу цифрового наземного телевізійного мовлення з використанням мереж одночастотного синхронного мовлення, погодити їх зі спеціалістами користувачами, провести міжнародну координацію та надати до Національної ради висновки щодо можливості та умови користування РЧР України.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев