В Україні селяни живуть менше за городян – дослідження

news

Відсутність кваліфікованих лікарів – одна з головних проблем медичного обслуговування в сільській місцевості.

Про це пише gazeta.ua.

 

Але повернути кваліфікованих спеціалістів у села можна — забезпечивши їм гідні умови праці. До такого висновку прийшли учасники Громадської ради з питань охорони здоров’я при Аграрній партії України, перше засідання якої відбулося 13 квітня у Києві.

В українських селах люди живуть в середньому на 3 роки менше, ніж у містах — тільки через неможливість вчасно отримати невідкладну медичну допомогу.

“Я багато їжджу Україною, і одне з головних питань, з якими звертаються люди – це медичне забезпечення. Сьогодні молодих лікарів неможливо змусити іти працювати в село. Для покращення надання медичних послуг ми створили при Аграрній партії Громадську раду з питань охорони здоров’я, до якої увійшли по 2 лікарі з різних областей, які добре знають проблеми своїх регіонів і готові надавати свої пропозиції та вже зараз впроваджувати різні проекти”, — розповів голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

Голова Громадської ради з питань охорони здоров’я, Президент Національної академії медичних наук України, член Політичної ради Аграрної партії України Віталій Цимбалюк поділився своїм баченням необхідних змін у медичній сфері.

“В об’єднаних громадах потрібно вибирати талановитих старшокласників, які хочуть стати лікарями і готові повернутись працювати додому. І відправляти їх на навчання в медінститути. Повернувшись, вони повинні мати достойну заробітну плату. Не менше 7 тисяч гривень і обов’язково автомобіль. Це стане першим етапом повернення кваліфікованих лікарів у сільську місцевість”, — вважає Цимбалюк.

Учасники засідання ради також поділились прикладами успішної реалізації медичних програм у себе в регіонах. У Рівненській області за сприяння Аграрної партії регулярно проводять виїзні медичні обстеження в сільській місцевості.

“Наш Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення проводить регулярні виїзди в села. З 29 грудня ми уже провели 17 таких виїздів, у яких беруть участь терапевт, кардіолог (з можливістю зробити кардіограму серця), невропатолог, окуліст, а також фахівець УЗД”, — розповіла Оксана Сабадишина, заступник головного лікаря з медичної частини Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення.

У Хмельницькій області восени обстежили 22,5 тисячі людей у 565 населених пунктах. 82% обстежених мають підвищений артеріальний тиск, це гіпертонія чи перед-гіпертонія; у 67% обстежених — надлишкова маса тіла, у 16% — цукор в крові не в нормі.

“Результати досліджень свідчать про те, що одним з наших завдань має бути також пропаганда здорового способу життя”, — говорить Василь Лютюк, директор департаменту медицини Першого національного аграрного кооперативу.

“Наступне питання, яке потрібно вирішувати – це санітарний транспорт — автомобілі, авіація. І зараз потрібно думати над тим, як профінансувати ці проекти”, — переконаний Лютюк.

0 Комментариев