В Україні розпочали підготовка до безпечних жнив

news

На території країни розпочалась зернозбиральна кампанія. Щоб жнива пройшли без втрат рятувальники наголошують на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових. Найчастіше основними причинами виникнення пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

Про це пише “Голос України”. 

З метою попередження виникнення пожеж і загорянь на хлібних масивах по всіх регіонах країни проводяться інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки й підготовки сільгосппідприємств.

Так, 20 червня фахівці ДСНС Київської області перевірили одне із найбільших місцевих сільгосппідприємств. Особливу увагу рятувальники звернули на підготовку полів до жнив. У відповідності до вимог правил пожежної безпеки, поля мають бути обкошені та оборані. Обов’язкова наявність попереджувальних знаків щодо заборони паління і користування відкритим вогнем. Фахівці Служби порятунку перевірили також і стан утримання техніки та агрегатів, які задіяні на збиранні й транспортуванні врожаю.

Також цього тижня співробітники Лиманського районного сектору ГУ ДСНС України в Одеській області спільно із представниками Управління агропромислового розвитку Лиманської райдержадміністрації та засобів масової інформації обстежили хлібні лани на території Кордонської сільської ради. Фахівці ДСНС нагадали керівникам і працівникам місцевих сільгосппідприємств про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки в місцях збирання, переробки та зберігання врожаю, адже навіть незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі й призвести до значних матеріальних збитків.

Рятувальники також наголосили, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях. У випадку, якщо лиха уникнути не вдалося й пожежа на хлібному масиві все-ж-таки виникла, негайно потрібно повідомити пожежно-рятувальну службу за номером “101” та приступити до оборювання осередку пожежі по периметру, щоб унеможливити поширення полум’я далі. До приїзду пожежних підрозділів необхідно намагатися самостійно ліквідувати пожежу наявними силами і засобами та пристосованою до гасіння технікою. Загалом, інформаційно-роз’яснювальна робота щодо попередження загорянь під час зернозбиральної кампанії розпочалась в усіх областях країни.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує! У період збирання врожаю категорично забороняється:

– палити біля хлібних масивів;

– розкладати багаття на полях та поблизу них;

– спалювати стерню, післяжнивні залишки;

– полювати неподалік ланів;

– допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

– дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;

– зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками;

– обов’язкова наявність іскрогасників на тракторах.

Пам’ятайте, що дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!

Державна служба України із надзвичайних ситуацій

0 Комментариев