Українцям стане складніше отримати сезонну роботу в Польщі

news

Євросоюз запроваджує нові правила працевлаштування, повідомляє ZN.

Через півроку вступлять в силу нові правила працевлаштування іноземних сезонних працівників, на яких наполягає Євросоюз. Вони суттєво обмежать фермерам можливість тимчасового працевлаштування іноземців, в основному з України, передає польські ЗМІ.

В даний час діє спрощена процедура офіційного працевлаштування. Вона дозволяє працювати іноземцям в Польщі без дозволу на роботу в строк, що не перевищує шість місяців протягом наступних дванадцяти місяців, без необхідності отримання дозволу на працевлаштування. Головна умова – це отримання безкоштовно зареєстрованої роботодавцем у повітовому управлінні праці заяви про намір доручити роботу іноземцю.

Таку форму тимчасового працевлаштування іноземців масово використовують поляки, що займаються вирощуванням полуниці, чорниці, яблук та інших фруктів. Після 30 вересня 2016 року будуть введені нові адміністративні процедури, що на практиці означає необхідність отримання дозволу на роботу. Таких дозволів протягом 2015 року було видано 69 тисяч, що складає лише 9% від усіх зареєстрованих заяв.

За даними Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, в 2015 році відбулося стрімке зростання кількості зареєстрованих заяв про намір доручити виконання роботи іноземцеві. Таких документів було до 782 тисяч, або більш ніж удвічі більше, ніж у 2014 році. З них 97,5% були видані українцям. Перешкоди можуть з’явитися вже в 2017 році, адже саме тоді в силу вступлять зміни до процедур.

Раніше польський міністр МВС Маріуш Блащак заявив, що Польща прийняла мільйон “сусідів” з України, яких торкнулася війна в Донбасі. У свою чергу посол України в Польщі Андрій Дещиця зазначив, що мова швидше за все йде не про українських біженців, а робітників, які прибули в польську державу і знаходяться на її території легально.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев