Україна на Канському кінофестивалі представить 6 фільмів

news

17 травня у Франції відкрився 75-й Канський кінофестиваль. У 2022 році на фестивалі буде показано спеціальну програму на знак солідарності з нашою країною, яка переживає складні часи через агресію росії.

Україна представить цьогоріч в Каннах 6 фільмів.

Бачення метелика

“Бачення метелика” — дебютний фільм українського режисера Максима Наконечного. Це історія аеророзвідниці, яка повертається з військового поліна та намагається розпочати нове мирне життя.

Головні ролі у фільмі зіграли актори театру і кіно Рита Бурковська і Любомир Валівоц. Крім того, у фільмі знялися відома драматург і режисерка Наталка Ворожбит і актор і волонтер Мирослав Гай, а також непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, в тому числі колишні полонені.

Залізна сотня

Стрічка Юлії Гонтарук “Залізна сотня” — це фільм-триптих про добровольців-ветеранів, які демобілізувалися з війни на Сході України у 2015-2017 роках, які повернулися до громадянського життя, але змушені піти на війну у 2022 році. Цей фільм не про війну, цей фільм про те, як змінюються люди, якщо до їхнього будинку прийшла війна. Через призму трьох героїв фільм показує зріз українського молодого покоління та демонструє розвиток громадянського суспільства, що яскраво виявило себе у перші тижні повномасштабного російського вторгнення у лютому-березні 2022 року.

Памфір

Фільм “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука розповідає про чоловіка, який хоче бути добрим сім’янином, але доля дає йому випробування, де він повертає з чесного шляху заради своєї сім’ї.

Мирний-21

“Мирний-21” — військова драма режисера та продюсера Ахтема Сеїтаблаєва, заснована на реальних подіях, що відбувалися на Сході України у червні 2014 року. Історія луганського прикордонного загону, бійці якого у 2014 році вперше захищалися від російської агресії та не зрадили нашу країну.

Мир для Ніни

У рамках документальної секції кіноринку також буде представлено фільм Жанни Максименко-Довгіч “Світ для Ніни”. Сюжет розгортається довкола жінки, у якої війна в Афганістані відібрала чоловіка, а вторгнення Росії на Схід України старшого сина. Вона веде самостійне розслідування обставин загибелі сина та бореться за покарання винних в українських та міжнародних судах.

Крім того, в рамках фестивалю покажуть і інші стрічки з України:  «Лимани. Бій за рай» Сергія Лисенка, «Слухаючи світ» Лізи Сміт. Також у списку є фільм Наталки Ворожбит «Демони».

Маріуполіс-2

Каннський кінофестиваль покаже фільм “Маріуполіс-2” литовського документаліста Мантаса Кведаравічюса, убитого російською армією у Маріуполі на початку квітня. Картина зібрана із матеріалу, який Кведаравічюс знімав перед загибеллю. Кадри зберегла його наречена Ганна Білоброва — вона була разом із режисером у Маріуполі. Білоброва змонтувала Маріуполіс-2 разом із Дунею Сичовою, яка раніше вже працювала з Кведаравічюсом.

0 Комментариев