У прокуратурі Волині керівники правоохоронних органів області обговорили стан розкриття кримінальних правопорушень

news

У прокуратурі Волині відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів області, на якій обговорено стан виконання завдань кримінального провадження та оперативно-розшукової діяльності щодо розкриття кримінальних правопорушень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волині.

Розпочинаючи нараду, прокурор області Максим Киричук зауважив, що завдяки вжитим організаційним та практичним заходам вдалось досягнути послаблення криміногенної активності в області та активізації роботи, насамперед відповідних підрозділів органів Національної поліції, з розкриття злочинів.

Відтак, рівень розкриття злочинів в області зріс із 26,0% станом на 01 червня 2016 року до 35,8% станом на 01 червня 2017 року – і він вищий, як по державі.

На Волині розкрито більше половини вчинених поточного року грабежів, дещо менше – незаконних заволодінь транспортними засобами, три чверті розбійних нападів. Викрито злочинну групу, якою минулого та поточного року вчинено 4 попередньо сплановані розбійні напади на території Любомльського району та низку інших тяжких злочинів.

Водночас, про ефективну роботу правоохоронних органів із розкриття злочинів ще не йдеться, адже в області лишаються нерозкритими майже чотири тисячі вчинених цьогоріч злочинів.

Попри неодноразове реагування органів прокуратури, керівництву Головного управління Національної поліції в області ще не вдалось забезпечити в повній мірі оперативного, всестороннього та об’єктивного розслідування кримінальних проваджень про вчинені на Волині злочини, а вжиті ним заходи до належного розкриття кримінальних правопорушень – виявились недостатніми.

Разом із злочинами минулих років залишаються нерозкритими 517 грабежів, 105 розбоїв та понад 13 тисяч крадіжок.

Гостро стоїть проблема з дотримання розумних строків при проведенні слідчих (розшукових) дій і прийнятті остаточних процесуальних рішень.

Найбільший залишок кримінальних проваджень слідчих підрозділів, у яких не прийнято остаточних процесуальних рішень – в органах Національної поліції.

Слідчими поліції ще не забезпечено належного виявлення причин та умов, які сприяють вчиненню кримінальних правопорушень та вжиття відповідних дієвих заходів до їх усунення.

Підсумовуючи нараду, прокурор області наголосив, що такий стан досудового розслідування і розкриття злочинів не сприяє захисту інтересів потерпілих від злочинів громадян та втіленню в життя принципу невідворотності покарання, окрім того, певним чином створює для осіб, що уникають покарання, можливості для вчинення нових злочинів.

Відтак правоохоронним органам Волині необхідно негайно вжити заходів задля забезпечення ефективного виконання завдань кримінального провадження та оперативно-розшукової діяльності щодо розкриття кримінальних правопорушень.

0 Комментариев