У Луцьку збільшиться вартість за зрізання дерев

news

У місті визначатимуть відновну вартість зелених насаджень за спеціальною методикою.  

Про це йшлося сьогодні, 8 грудня, під час засідання міськвиконкому.

У Луцькраді розробили Методику визначення відновної вартості зелених насаджень. Для визначення відновної вартості зелених насаджень (дерев, кущів, газонів, квітників) у місті Луцьку, що підлягає сплаті при видаленні зелених насаджень або при їх втраті у зв’язку із відведенням земельної ділянки комунальної власності у встановленому порядку юридичній або фізичній особі, затвердили схему зон містобудівної цінності території міста Луцька та вартість утримання дерев та кущів протягом року.

Як розповів головний еколог міста Анатолій Гламазда, для населених пунктів з чисельністю населення 100–250 тисяч осіб центральна зона містобудівної цінності встановлюється на відстані 1,5 км від міського центру, середня зона 1,5–2,5 км, периферійна – більше 2,5 км.

Враховуючи сучасну територію міста та її історичний розвиток, а також необхідність встановлення чітких меж між зонами, затверджена схема зон містобудівної цінності для визначення відновної вартості зелених насаджень виглядає так:  І –  центральна зона (в північній частині обмежена вул. Ківерцівською; зі сходу – вул. Карпенка-Карого і об’їзною дорогою через с. Рованці до р. Стир; на півдні – р. Стир від об’їзної дороги через с. Рованці до моста на вул. Ковельській; на заході – вул. Набережною). ІІ – середня зона (в північній частині обмежена вулицями Ківерцівською та Гордіюк; зі сходу – проспектом Відродження, вул. Електроапаратною; на півдні – вул. Дубнівською від перехрестя з вул. Карпенка-Карого до залізничного переїзду); на заході –  вул. Карпенка-Карого). ІІІ – периферійна зона (в північній частині від вулиць Ківерцівської та Гордіюк до межі міста; на сході – від проспекту Відродження та вул. Електроапаратної до межі міста; на південному сході – вул. Дубнівська (від перехрестя з вул. Карпенка-Карого до залізничного переїзду) до межі міста; на південному заході – р. Стир та вул. Набережна до межі міста.

Page1_cr

Відновна вартість дерев та кущів складається із вартості їх створення та утримання за попередні роки. Вартість створення (посадки) дерев і кущів та догляд за ними у період приживлення, а також створення газонів і квітників на земельних ділянках комунальної власності міста на поточний рік щорічно встановлюється наказом департаменту житлово-комунального господарства міської ради за результатами проведених конкурсних торгів. Так, вартість створення та утримання одиниці зелених насаджень склала:

2014 рік                   2015 рік                          2016 рік

1 дерева                       275,61 грн.;                  304,07 грн.                   396,52 грн.

1 куща                          107,88 грн.                   107,88 грн.                   190,93 грн.

1 м2 квітника              281,98 грн.                  265,73 грн.                   338,60 грн.

1 м2 газону                    48,12 грн.                   51,04 грн.                       72,89 грн.

Вартість утримання дерев та кущів упродовж року розрахована на підставі наданих КП «Парки та сквери м. Луцька» розрахунків, складених в поточних цінах станом на 2015 рік з урахуванням ПДВ.

Затвердження показників для визначення відновної вартості зелених насаджень на території міста Луцька дадуть додаткові надходження до міського бюджету, кошти яких будуть використані для створення та утримання зелених насаджень. Для прикладу, відновна вартість одного дерева каштана віком 40 років в хорошому стані в розрізі зон містобудівної цінності міста складе:

І                  ІІ                    ІІІ

центральна    середня       периферійна

– до затвердження показників (грн.)             396,52          396,52            396,52

– після затвердження показників (грн.)      4118,40        3556,80          3182,40

 

 

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев