У Луцьку забудовнику, який будує без документів, продовжили оренду землі
Забудовнику, який звів багатоповерхівку без жодних дозволів і досі не сплатив штраф за це, Луцькрада продовжила договір оренди землі.
Про це стало відомо сьогодні, 25 жовтня, під час засідання 32-ї чергової сесії міської ради.
Депутати продовжили товариству з обмеженою відповідальністю «Буд-Трейд» термін оренди земельної ділянки на проспекті Волі, 44а строком на 5 років (до 19.03.2022), площею 0,2012 га, кадастровим номером 0710100000:11:044:0048, для будівництва та обслуговування багатоповерхового житлового будинку з торгово-офісними приміщеннями. На цій території будують ЖК «Луцеорія»
Депутат Євген Ткачук забудовник зводить другу частину будинку і надав гарантійний лист, що зобов’язується передати безкоштовно Луцькій міській раді 8 % від загальної житлової площі секції № 2, що становить 241 кв. м. Ці «квадрати» будуть передані для пільгових категорій лучан, які стоять у черзі на отримання житла.
Начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Юрій Маслюк пояснив, що там є дві секції. Секцію № 1 будують біля проспекту Волі на підставі декларація про початок будівельних робіт. Забудовника оштрафували на 300 тисяч. Штраф він сплатив. Щодо секції № 2 провели перевірку та зафіксували факт виконання будівельних робіт без дозвільної документації. На забудовника наклали штраф у сумі 630 тисяч гривень. Поки що штраф забудовник не сплатив, а усунути порушення не може, бо не продовжений договір оренди.
Депутат Андрій Козюра зазначив, що є два варіанти розвитку подій – змусити власника розібрати будівлю або ж продовжити договір оренди та в подальшому зобов’язати забудовника провести експертизу збудованого самочинного майна, визначити, чи є у нього несучі здатності, чи можна його далі будувати, відповідно погодити документацію та після здачі експлуатації передати 8 % площі на користь міської ради.
Депутат Павло Данильчук зауважив, що потрібно збільшити свої вимоги до забудовника.
Ткачук зазначив, що коли розпочиналось будівництво, то земельна ділянка була уже в оренді забудовника, а зараз закінчився термін.
Зрештою договір оренди землі все ж продовжили.
Автор статті: Мар'яна Метельська