У Луцьку забудовник звів будинок вищий, ніж дозволяли. ФОТО. ДОКУМЕНТИ

news

У міськраді дозволили будувати багатоквартирний житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення на дев’ять поверхів, однак забудовник вирішив звести десять.

Забудовником житлового комплексу «Сафрон» на вулиці Львівська, 106 є Руслан Юзва, ім’я якого останнім часом асоціюється із скандалом на ринку «Львівський», де підприємців просять звільнити ділянку для нової забудови.

Інформаційний портал «Волинь.info» поцікавився у відділі державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради, чи прийнятий будинок в експлуатацію.

Як нам відповів у запиті начальник відділу Юрій Маслюк, об’єкт будівництва «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення на вулиці Львівська, 106 у місті Луцьку» станом на 10 липня не прийнятий в експлуатацію.

17 травня 2016 році приватне підприємство «Алкан-плюс», що здійснює будівництво зазначеного об’єкта, було визнане винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 3 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та на нього накладений штраф у розмірі 26,1 тисяч гривень.

9 березня 2017 року наказом № 13 відділу державного архітектурно-будівельного контролю була скасована реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт на зазначеному об’єкті у зв’язку із виявленням Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області під час здійснення наглядового заходу порушень вимог містобудівної декларації.

Як нам пояснили у відділі державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради, на зазначеному об’єкті підрядником були порушені вимоги ДБН А.3.1-5-2009 «Організація будівельного виробництва» – в актах на закриття прихованих робіт був відсутній підпис працівника технічного нагляду.

Цікавимось також в управлінні містобудування та архітектури Луцької міської ради, скільки поверхів мало б бути у цьому будинку. Начальник управління Леонід Герасим’юк дав відповідь, що за містобудівним розрахунком з техніко-економічними показниками, наданим забудовником для отримання містобудівних умов та обмежень, передбачено будівництво 9-ти поверхового житлового будинку; управлінням містобудування та архітектури 19 квітня 2016 року № 243-106-16 (М) були видані містобудівні умови та обмеження на нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення на будівництво 9-ти поверхового житлового будинку згідно наданого містобудівного розрахунку.

Зауважимо, земельна ділянка під цим будинком перебуває у приватній власності. Також детальний план території житлового кварталу в межах вулиць Львівської, Городецької, Олени Кульчицької та Вільямса (корегування) затверджений рішенням виконавчого комітету від 6 квітня 2014 року.

Отож, після отримання документів із Луцькради телефонуємо у центр продажу ЖК «Сафрон», аби «купити» квартиру.

До речі, містобудівні умови та обмеження були видані у 2016 році, а оголошення про продаж квартир з’явилось ще 2 вересня 2015 року.

Працівниця центру продажу підтверджує, що будинок ще не зданий в експлуатацію, бо мовляв завершують благоустрій території і радо розповідає про квартири.

«Чи багато у вас квартир ще залишилося?», – запитую її.

Вона повідомляє мені, що є однокімнатна на 9-му та 10-му поверхах.

«А у вас 10-поверховий будинок?», – цікавлюсь.

«Да, 10-поверховий получається», – каже працівниця.

Зі слів працівниці продажу, розумію, що квартир лишилось небагато – всього шість. Мені пропонують зробити оплату або відразу або ж 50 % відразу, а решту – розбити на рівні частини і сплачувати до Нового року чи упродовж року. Мовляв, як вже домовимось із забудовником, бо із банками не працюють. Обіцяють, що ніяких відсотків, комісій і пені не буде.

Все так цікаво описала працівниця центру продажу, одне забула уточнити – продавати квартири у будинку щодо якого скасована декларація про початок будівельних робіт не можна.

Далі буде…

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Автор статті: Мар'яна Метельська

1 Комментарий