У Луцьку влаштували пікет польського консульства. ФОТО

news

31 травня 2017 року політичні партії та громадські організації, незгодні із призначенням консулом Польщі у Луцьку Вєслава Мазура, який відзначився антиукраїнськими висловами, взяли участь у пікетуванні польського консульства.  

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Учасники пікету закликали польську сторону будувати стосунки між державами на основі рівноправності та поваги до українських героїв, історії та цінностей і не намагатися нав’язати чуже бачення історії.

Участь у пікетуванні взяли Луцька міська організація ВО “Свобода” та депутати Луцької міськради від націоналістичної сили, громадянський рух “Народний контроль”, молодіжна організація “Національний альянс”, Волинський осередок всеукраїнської ГО “Сокіл”, Волинський осередок комбатантського об’єднання “Легіон Свободи”, Братство ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура, Волинська обласна громадська організація “Волинський край”, Волинська ветеранська спілка політв’язнів та репресованих, громадська організація “Вільні люди Волинь”.

«Ми зібралися тут не для того, щоб посварити народи і зіпсувати україно-польські стосунки, як дехто намагається трактувати акцію. Ми прийшли висловити свій протест антиукраїнським висловам консула Польщі і вказати, що така поведінка не гідна дипломата. Якби хтось з українських дипломатів дозволив би собі схожі висловлювання у бік поляків, його б давно вислали з території Польщі. Лише наша влада не може захистити національну гідність. Але народ, який не пам’ятає свою історію, своїх героїв, який немає поваги до себе, не буде користуватися повагою у інших. І не зможе посісти гідне місце серед націй світу. Ми за рівноправні дружні стосунки з Польщею. Але нам не потрібно вказувати як вчити нашу історію і ставитися до наших героїв», — наголосив під час виступу голова Луцької міської організації ВО «Свобода» Микола Федік.

Також перед учасниками пікету виступили очільник «Народного контролю» Волині Павло Данильчук, голова осередку всеукраїнської ГО «Сокіл» Максим Новицький, учасниця російсько-української війни Майя Москвич, представник комбатантського об’єднання «Легіон Свободи» Василь Озоровський.

У резолюції, яку організатори занесли у польське консульство, від Вєслава Мазура вимагають публічних вибачень за свої антиукраїнські вислови.

“Вважаємо, що польська влада та МЗС України мають переглянути свої рішення щодо перебування Вєслава Мазура на посаді Генерального консула Республіки Польща у місті Луцьку. Закликаємо польську сторону будувати стосунки між державами на основі поваги до наших героїв, історії та цінностей, і не намагатися нав’язати нам чуже бачення історії, як це звик робити в минулому Кремль. В іншому випадку залишаємо за собою право на адекватну відповідь”.

Крім того, консулу Польщі у Луцьку передали книги про УПА та Степана Бандеру.

 

 

0 Комментариев