У Луцьку відбулась симуляційна гра «Крок назустріч». ФОТО
26 травня в луцькому анти-кафе «Innerspace» відбулась симуляційна гра “Step forvard”(«Крок назустріч»). Її організатором була ГО «Переселенці Криму та Донбасу» в партнерстві з Молодіжним Центром Волині.
Про це повідомляє прес-служба ГО «Переселенці Криму та Донбасу».
Впродовж дня молодіжні активісти та керівники громадських організацій вдосконалювали особисті навички взаєморозуміння, реагування в кризових ситуаціях та створення команди. Ці навички особливо важливі в цей час, коли в країні йде війна, відбуваються суттєві зміни в суспільстві, впроваджуються системні реформи. Звільняючись від пострадянських залежностей, народжується ментально нова Україна.
Все своє життя людина прагне змінити світ навколо себе на краще. Дехто з нас приймає рішення, спираючись на власний досвід. Діє згідно уявлення про те, як саме життя повинно відбуватися, і як інші повинні діяти або реагувати на наші слова і вчинки. А коли справи йдуть не так, як планувалось, або оточуючі реагують «неправильно», – це призводить до розчарування.
Адже наші уявлення часто ґрунтуються на ілюзії і самообмані. Інша людина не надасть нам пояснення своїх цілей, і ми змушені губитися в здогадках щодо сенсу сказаних слів і прихованих причин його дій. Тому часто випадковим подіям, зумовленим безглуздим збігом обставин, ми надаємо доленосного значення, а закономірностям приписуємо характер випадковості.
Розуміння того, що наше власне бачення світу, відмінне від сприйняття інших, на жаль, є не в кожного з нас. Таке усвідомлення важливе, щоб правильно і вчасно адаптуватися в умовах, що змінюються, щоб точно донести наші думки і бажання, щоб зрозуміти, як діяти. Помилкове сприйняття однієї людини або якоїсь групи людей небезпечно як для них, так і для тих, хто живе поруч. Об’єднати їх для вирішення проблем громади буде важко.
Саме цьому навчались учасники гри, які тимчасово перевтілились у представників міської влади, інвесторів, переселенців, митців, кореспондентів та інш.
Емоції вирували, драйв відчувався і в пошуку партнерів для вирішення проблем згідно сценарію, і в відстоюванні своєї точки зору з приводу окремої проблеми, і в створенні сюжетів новин…
Мети гри команда досягла. Участь в ній допомогла краще зрозуміти ситуацію сьогодення, про що свідчать думки учасників після гри:
- “Успішну державу можна будувати тільки спильними зусиллями всіх її громадян без виключення”
- “Переселенцям надзвичайно важко адаптуватися в умовах невизначенності та нерозуміння”;
- “Люди, які потрапили в складну ситуацію, потребують допомоги у вирішенні їх проблем, і ми просто не маємо права їм відмовляти. Адже ми не знаємо, що нас чекає в майбутньому “
- “Потреби переселенців мають бути враховані в нашій громаді, оскільки всі ми разом живемо і є громадянами одної країни”
- «Дійсно, кожен зрозумів і знайшов щось своє. Цікаво не лише грати, а й спостерігати! Рекомендую. Подивитися на наше життя зі сторони. Зрозуміти переселенців.»
Захід був проведений в рамках проекту «Український Донбас: незнайомі сторінки», що реалізується в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО «Комітет виборців України».
Автор статті: Анастасія Руснак