У Луцьку відбулась школа молодого бібліотекаря

news

11 липня на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки пройшли заняття ІІ школи молодого бібліотекаря: «Професіоналізм + креативність = сучасний бібліотекар», ініціаторами та натхненниками її стали працівники науково-методичного відділу.

Протягом першого дня бібліотекарі з усієї області мали можливість поспілкуватися на професійні теми, обмінятися досвідом, набути нові знання. Програма школи була дуже насиченою та різноманітною. Проведення такого цікавого заходу відбулося завдяки фінансовій підтримці Волинського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. 

Розпочалася школа молодого бібліотекаря вітанням директора Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмили Стасюк та голови Волинського обласного відділення Української бібліотечної асоціації Лариси Назарчук. Знайомство учасників проходило у дуже цікавій формі. Учасники поділилися на пари і протягом 5 хвилин дізнавалися один про одного цікаву інформацію, а тоді представляли один одного. 

Цікавим та дуже корисним для подальшої роботи став тренінг «Культура спілкування у режимі «користувач – бібліотекар»», який провів кандидат економічних наук, бізнес-тренер Віталій Ткачук. Учасники успішно виконали практичне завдання за технологією S.M.A.R.T. 

анрн

Назар Дубина — керівник студії телебачення СНУ імені Лесі Українки розповів, як створити успішний відеоролик.
Про літературний менеджмент і піар розповіла Ельвіра Яцута — голова мистецького об’єднання “Стендаль”. Заняття на тему “Вміння бути публічним” провів актор Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка Дмитро Мельничук

Євгенія Євтушок – заступник директора з наукової роботи Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, тренер РТЦ розповіла про бібліотечний мерчандайзинг. Про особливості програми Microsoft Рublisher розповіла Софія Ворожейкіна – завідувач відділу автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, тренер РТЦ. 

Надзвичайно цікавим був захід «Сутінки у бібліотеці», під час якого працівники науково-методичного відділу Ольга Синиця та Ірина Снітко провели захоплюючу і незвичайну екскурсію бібліотекою, яка мала на меті ознайомити учасників з новими формами роботи у різних відділах. Учасники рухалися бібліотекою за допомогою карти маршруту, від зупинки до зупинки. На кожній зупинці на них чекали сюрпризи та різноманітні завдання, ключовим з яких було — скласти і прочитати вислів «Відкрий бібліотеку у новому форматі». 

Учасники насолоджувалися прекрасною поезією Ольги Ляснюк та Юлії Фінковської на Літературному зорепаді у відділі читальних залів.


арп
Завдяки майстер-класу з танців, що пройшов у відділі літератури з питань мистецтва, кожен зміг відкрити у собі новий талант і навчитися танцювати самбу. 

п

Відчути прекрасний аромат книг допоміг відділ міського абонементу на «Аромадегустації». Учасники мали змогу доповнити улюблений аромат цікавою книгою. «Посмакувати» книги змогли у  відділі виробничої літератури у власному «Бібліобарі». У меню «Бібліобару» були представлені різноманітні книги з рецептами з різних країн світу. Бібліографічний відділ представив «Бібліотрансформер» до 25 річниці Незалежності нашої держави, де учасники залишили побажання на карті України. 
 Уперше в нашій бібліотеці була представлена виставка-інсталяція «Бібліофотосушка» про Волинь у відділі краєзнавчої роботи.  Цей формат виставки  має на меті об’єднати людей, які люблять читати. Фотографії про видатних діячів краю, про пам’ятки архітектури та пам’ятки Волині доповнюють список літератури про них.       
Відділ документів іноземними мовами запропонував побавитися в гру «крокодил» під назвою «Вгадай книгу!». Учасники поділились на дві команди, капітани яких повинні були рухами показати назву книги. Члени команди за одну хвилину вгадували назву та автора. У разі правильної відповіді на старт-дошці висвітлювалась світлина цієї книги.

    У відділі зберігання основного фонду увазі учасників була представлена виставка однієї книги Лесі Українки «Чарівна і неповторна «Лісова пісня». Перший день школи завершився приємний сюрпризом — всі із задоволенням смакували піцу.

Другого дня учасники школи відвідали бібліотеки-філії сіл Ківерцівського району, а саме Липляни, Кульчин, Сокиричі, Озеро та Тростянець. Під час цих візитів, молоді бібліотекарі змогли запозичити низку цікавих ідей для впровадження їх у діяльність власних книгозбірень, ознайомилися з роботою бібліотек, поспілкуватися та обмінятися досвідом. Також, відвідали храм у селі Тростянець та церковний музей, де мали змогу вклонитися чудотворній іконі Тростянецької Божої Матері.
 У Ківерцівській центральній районній бібліотеці учасників вітали голова райдержадміністрації Григорій Недопад, начальник управління культури Галина Слатініна та директор районної централізованої бібліотечної системи Любов Михальчук, яка виступила з презентацією про роботу центральної бібліотечної системи.
Фінальним акордом стало вручення сертифікатів учасникам заходу від Волинської ДОУНБ   імені Олени Пчілки та ВОВ УБА, підбиття підсумків роботи школи молодого бібліотекаря та обмін враженнями у Ківерцівській центральній районній бібліотеці. 

арраваен гол шк

0 Комментариев