У Луцьку відбудеться ХХV Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки

news

З 18 по 20 жовтня 2021 року в м. Луцьку буде проходити заключний етап ХХV Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.

Конкурс заснований Національною спілкою театральний діячів України 1996 року до 125-річчя від дня народження Лесі Українки. Його організатором і натхненником був голова Спілки театральних діячів України, талановитий режисер театру і кіно, відомий політик, народний артист України Лесь Танюк. Декілька разів конкурс проходив у Києві, згодом перейшов до м. Ялта. Після анексії Криму Росією у 2014 році конкурс проводиться на Волині, у м. Луцьку, на базі Волинського академічного обласного театру ляльок.

У 2020 році, враховуючи обмеження, встановлені Урядом України у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, конкурс проводився онлайн.

Згідно Положення, у конкурсі беруть участь професійні актори театрів та концертних організацій, студенти мистецьких ВНЗ віком до 35 років. Конкурсанти, які успішно пройшли відбірковий тур, запрошуються до участі у заключному етапі творчого змагання.

Цьогоріч на Волині конкурс буде проходити вже восьмий раз. У ньому

братимуть участь молоді актори та студенти вищих навчальних закладів культури і мистецтв з Києва, Харкова, Запоріжжя, Херсона, Житомира, Львова та Луцька – всього 19 конкурсантів.

Оцінюватиме витупи конкурсантів журі у складі провідних українських митців театру і кіно. Голова журі – Жирко Тарас Володимирович, актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, актор театру і кіно, театральний режисер, народний артист України, Лауреат Премії імені Івана Котляревського.

Конкурс проводиться за підтримки Волинської обласної ради, Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації, Луцької міської ради.

 

План проведення Конкурсу

 

18 жовтня

15.30 Урочисте відкриття Конкурсу (Біля пам’ятника Лесі Українці, Театральний майдан)

 

19 жовтня

10.00 – 13.00 І тур Конкурсу. Виконання творів Лесі Українки

 

15.30 -16.00 Презентація видань редакції журналу «Кіно-Театр».

 

20 жовтня

10.00 – 13.00 ІІ тур Конкурсу. Виконання творів української класичної та сучасної поезії і прози

17.30 – 19.00 Урочисте закриття Конкурсу.

Нагородження переможців.

Гала-концерт.

У фойє театру експонується виставка робіт учнів Луцької художньої школи, присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки

Усі заходи – Волинський академічний обласний театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18).

Вхід вільний.

 

0 Комментариев