У Луцьку «тролейбусники» просять звільнити свого директора

news

До депутатів Луцькради звернулися працівники КП «Луцьке підприємство електротранспорту » із проханням звільнити із займаної посади директора підприємства. Мотивують це зверхнім ставленням директора, відсутністю підвищення зарплат та оплати понаднормової роботи.

Про це йшлося сьогодні, 29 травня, під час постійної комісія міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження.

25 осіб підписали звернення про те, що вони незадоволені роботою директора ЛПЕ Ігоря Грицюка і просять звільнити його із займаної посади.

«У цей час на Луцькому підприємстві електротранспорту виникла критична ситуація в стосунках між директором підприємства та трудовим колективом. Через зверхнє відношення директора Грицюка до працівників, постійного тиску, порушення їхніх законних прав водії тролейбусів та кондуктори почали масово звільнятись із роботи. через нехватку працівників люди змушені працювати понаднормово, що впливає на якісь обслуговування пасажирів та безпеку  руху», – йдеться у зверненні.

Заявники повідомляють, що для того, щоб не сплачувати кошти за понаднормові години праці у подвійному розмірі, адміністрація підприємства під керівництвом директора Грицюка, вдаючись до адміністративного тиску, змушує працівників писати заяви про відмову від передбачених законодавством оплати праці.

Також у зверненні йдеться про те, що із 1 січня 2017 року підвищили заробітну плату працівникам всіх сфер діяльності. Директор Грицюк проігнорував вимоги Міністерства соцполітики та не підняв зарплату, прирівнявши таким чином роботу водія до прибиральниці за розмірами оплати. Своє рішення аргументував тим, що він є директором і платитиме стільки, скільки сам вважає за потрібне.

Працівники повідомляють, що директор часто виїжджає у відрядження, у тому числі за кордон, мотивуючи, що вирішує питання стосовно надання нових тролейбусів, але жодний новий тролейбус за останні 1,5 року на підприємстві не поступив.

Тролейбусники ввважають, що Грицюк у такий спосіб користується своїм службовим становищем, витрачає кошти підприємства, які могли б піти на оплату праці. Вони заявляють, що до своїх підлеглих відноситься зверхньо, перешкоджає роботі профспілки, залякує та звільняє безпідставно неугодних йому працівників. Фахові працівники, не витримуючи тиску зі сторони адміністрації, звільняються. Працювати немає кому, люди відчувають себе морально подавленими, оскільки позитивних змін щодо розвитку підприємства не спостерігається, виплата заробітної плати знову затримується, хоча кошти міськрада перераховує вчасно.

Директор підприємства Ігор Грицюк зауважив, що вперше таке чую. Окрім того, як він наголосив, це лише частина колективу, а всього працівників – 450 осіб. Інспекція із праці, за його словами, порушень ніде на підприємстві не виявила. Кожен працівник має свою посадову інструкцію, є загальна дисципліна.

«Це підприємство, це не дитячий садок», – наголосив Грицюк.

Також він зауважив, що був розроблений всім відділом колективний договір з анкетами та пропозиціями колективу і зараз триває обговорення. З 1 січня зарплата індексується до того рівня наскільки піднялась зарплата.

За словами Грицюка, є декілька працівників, які незадоволені та хочуть диктувати свої права, є люди, які систематично порушують трудову дисципліну, перестають приходити на роботу, порушують фінансову дисципліну тощо.

Грицюк також повідомив, що у 2016 році двічі був у відрядження в Гдині – один раз із Григоренком, інший раз – без нього, а також по одному разі у Любліні та у Варшаві.

 

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев