У Луцьку створили «рушник єднання». ФОТОРЕПОРТАЖ
Сотні лучан із вишивками завітали на акцію «Рушник єднання», що відбувалася на Театральному майдані міста.
Акція відбулася сьогодні, 14 травня, у рамках VIII Всеукраїнського фестивалю вишитих рушників «Вишиті обереги єднання», який відзначають традиційно у День матері.
Ведуча свята розповіла, що, заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький виступив з цікавою ідеєю у свято матері в рамках проведення фестивалю щороку прикрашати вікна своїх осель, балконів, організацій, підприємств, учбових і дошкільних закладів, офісів, вітрин магазинів вишитими рушниками.
За словами ведучої, це всенародне свято є своєрідним моментом єднання українського народу і пошанування материнських оберегів – вишитих рушників. Цю ідею щороку підтримує все більше і більше лучан. У минулому році Луцьк був нагороджений титулом національного проекту Книги рекордів України, як перший в Україні рекорд масового оформлення вулиць міста вишитими рушниками. Приклад Луцька вже поширюється і в інших містах.
Нагадаємо, у 2016 році встановили два всеукраїнські рекорди у категорії «Масові заходи»: на Театральний майдан прийшла найбільша кількість людей, що зібралися з вишитими рушниками (2 730 осіб) та найдовший рушник єднання – довжина цього року сягнула 1 970 м.
На акцію прибули сотні лучан, представники влади, духовенство.
Директор недільної школи при Свято-Троїцькому кафедральному соборі ієрей Сергій Медведєв прочитав молитву, а тоді привітав усіх матерів зі святом та наголосив, щоб ми ніколи не забували, що саме завдяки матері прийшли у цей світ.
Голова просвітницького відділу Волинської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Валентин Марчук зазначив, що ми маємо хорошу традицію на нашій землі, коли вшановуємо насамперед маму, і побажав, щоб закінчилась війна.
Секретар Луцькради, виконувач обов’язків міського голови Ігор Поліщук сказав, що для українців – це священне свято, адже мама – це найдорожче, що є в житті кожної людини. Ігор Поліщук подякував усім, хто прийшов на свято «Вишиті обереги єднання», тому що рушники – це сакральний символ для України, це наші традиції, звичаї:
«Кожен рушник – це окрема історія і окремі емоції, своя історія, яку вкладає в цей рушник той, хто вишиває», – зазначив Поліщук.
Секретар Луцькради побажав, щоб ці вишиті рушники об’єднали не тільки тих людей, які сьогодні прийшли на Театральний майдан, а й всю Україну.
Перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик сказав, що він дуже втішений тим, що його матінка жива. Він розповів, що задумався над тим, скільки матерів не дочекались своїх синів і доньок з фронту російсько-української війни:
«Вони не дочекались сьогоднішніх привітань від них. Давайте пам’ятати, що тих матерів, які принесли в жертву найдорожче – дітей своїх».
На думку Олександра Пирожика, правильно буде, як у всій Європі, найбільшим травневим святом відзначати День Матері, а не 1 та 9 травня, щоб свято стало найбільшим і найвеличнішим днем, який приходить після світлого Воскресіння.
Автор ідеї проведення фестивалю «Вишиті обереги єднання», заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький привітав усіх матерів та майбутніх матерів.
«Приємно усвідомлювати, що у цей день за посередництвом вишитого рушника ми єднаємо свої серця, спільно єднаємось, гуртуємось заради того, щоб ще раз пересвідчитись, що незалежно від віросповідання, вікових категорій, політичних уподобань, ми українці, можемо творити історію, зберігати і продовжувати наші українські традиції», – сказав Іваницький.
Після привітань лучани утворили «рушник єднання», який простягнувся через Театральний майдан і на частину вулиці Лесі Українки.
Фестиваль триває із ранку і до пізнього вечора. У програмі виставка-ярмарок вишитих рушників, виставка короваїв, концерт, майстер-клас з вишивання рушників та ввечері – караоке.
Автор статті: Мар'яна Метельська