У Луцьку стартував новий етап проєкту INFOCRIME

news

У Луцьку стартував новий етап проєкту INFOCRIME, що реалізується за підтримки Фонду Thompson Reuters та Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Мета проєкту – викривати фейки та допомагати журналістам місцевих медіа перевіряти факти й поширювати достовірну інформацію.
Цього разу проєкт стартує у восьми регіонах України – в Одесі, Херсоні, Луцьку, Кропивницькому, де INFOCRIME уже успішно працював. А також у чотирьох нових містах, попередньо в Чернігові, Харкові, Дніпрі та Рівному.
Протягом шести місяців мережа фактчекерів робитиме оперативний щотижневий моніторинг і викриття головних фейків, маніпуляцій, дезінформації і пропаганди. Окрім того, медійники з областей, у яких проводитиметься проєкт, отримають можливість податися на конкурс і взяти участь у трьох тренінгах, що реалізовуватимуться в Україні Фондом Thompson Reuters.
«Фактчекери проєкту INFOcrime Lutsk будуть викривати фейки та маніпуляції завдяки моніторингу медіа Волині. Важливо досліджувати інформаційне середовище, щоб знати, хто поширює правду, а хто фейки та маніпуляції. Також фактчекери проєкту будуть ділитися корисною інформацією про те, як перевіряти факти. Медіаграмотність треба розвивати. Цей проект у цьому допоможе», – зазначила експертка проєкту «INFOcrime Lutsk» Maya Golub
Проєкт INFOCRIME допоможе не лише зібрати й систематизувати дані про найпоширеніші наративи фейків та маніпуляцій, а й продемонструє суспільству загалом і журналістам зокрема, що виявити, відфільтрувати дезінформацію не так важко, як може здатися. Водночас для місцевих журналістів та редакторів заплановано тренінги, що допоможуть зробити журналістику якіснішою та не припускатися помилок у майбутньому.
Нагадуємо, восени 2020 року проєкт INFOCRIME в Одесі, Херсоні, Луцьку та Кропивницькому працював над виявленням фейків та маніпуляцій, що були пов’язані з місцевими виборами. Під час першого етапу проєкту проаналізовано та спростовано близько 190 фейків та 2800 маніпуляцій.

Проєкт реалізується ГО “Інститут масової інформації” та фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії. За розвитком проєкту можна слідкувати тут: https://www.facebook.com/infocrimelutsk

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев