У Луцьку презентували книгу про голодомор, яка написана зі свідчень очевидців

news

«Непокараний злочин, забуте добро» – книгу під такою назвою презентував журналіст, краєзнавець, громадський діяч Андрій Бондарчук. Це перше цільове тематичне видання, присвячене мешканцям Західної України, які рятували людей зі сходу, центру, півдня та прилеглих областей Росії від голодомору у 1946-1947 роках, – повідомляє ВРД НСТКУ.

 

 

Три роки праці пішло на впорядкування свідчень очевидців масового голоду, який влаштувала народам СРСР комуністична диктатура, розповідає автор. І продовжує: його книга – це пам’ятник моральному подвигу населенню Західної України, яке прихищало голодуючих.

– За моїми підрахунками, допомога була надана населенням Західної України десь 6 мільйонам людей. Один з них – це Григорій Гуртовий, – розповів автор.

У виданні близько двохсот спогадів та фотодокументів, що були отримані з різних куточків України та світу. Коштів на книгу про історію, каже  автор, в Україні не знайшли. Тому видання профінансували у Штатах.

– Вона потрібна Україні. Дуже потрібна. Тому що, забуваючи отакі сторінки, ми дуже багато програємо. Наприклад, війна на Сході у нас чому розгорілася? Тому що люди, які там живуть, не знали правди історії, – каже Андрій Бондарчук.

Півторатисячний наклад адресують усім бібліотекам України, каже Андрій Бондарчук. Більша частина потрапить на Схід.

Автор статті: Валентина Тиненська

0 Комментариев