У Луцьку поляки вчитимуть, як працювати з “особливими” дітками

news

До Луцька завітала польська делегація із міста Бартошице. Серед гостей – медичні рятувальники, вчителі і представники місцевої адміністрації. Вони приїхали, щоб поділитися з колегами досвідом роботи з дітьми з особливими потребами, а також навчити їх правилам надання першої медичної допомоги. Навчання проходить на базі Луцького навчально-реабілітаційного центру.

Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.

У навчально-реабілітаційному центрі поляки з міста Бартошице проводитимуть майстер-класи з навчання дітей з аутизмом. Про таку співпрацю розповіла директор навчального закладу Леся Волинець. І щоразу вихователі та вчителі центру отримуватимуть нові знання і навички від педагогів спеціального польського НВК, які також працюють із «особливими» дітками.

За її словами, вже третій рік навчально-реабілітаційний центр співпрацює зі спеціальною школою міста Бартошице Республіки Польща. Протягом трьох днів перебування колег із-за кордону в закладі буде реалізовано кілька проектів.

Польські колеги привезли до Луцька подарунки: три сучасних спеціальних тренажери для відпрацювання навичок надання першої медичної допомоги. Муляж дитини, немовляти і дорослої людини вони безплатно передали у навчально-реабілітаційний центр.

«Ми їздили до різних країн: у Німеччину, у Данію, бачили спеціалізовані школи у нас в Польщі. Але що нас вразило в українській школі – це особлива родинна атмосфера, вчителі дуже пов’язані з дітьми, так як і у нас в Польщі. Німці, наприклад, мають значно більше грошей і матеріалів, і школи там виглядають дуже гарно. Але там немає того особливого, сердечного підходу, який є тут і який є у нас. Тому ми хочемо співпрацювати з школою, де вчителі віддають своє серце дітям»,− наголосив директор спеціального навчально-виховного комплексу в місті Бартошице Марек Лідзінський.

Окрім практичної частини навчання, у рамках візиту польської делегації відбуваються також спеціальні лекції та семінари з обміну досвідом. Педагоги обговорюють різноманітні методи роботи з дітьми з особливою долею.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев