У Луцьку покажуть фільм про життя ромів

news

В рамках Кіноклубу  Docudays  UA при Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки перегляд фільму  Романа Бондарчука «Ромська мрія».

Місце проведення: Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, відділ читальних залів (ІII поверх)

Дата проведення: 24 лютого 2016 року. Початок о 16 год.

Задум фільму українського режисера Романа Бондарчука «Ромська мрія» виник після того, як автор провів літо  в ромських таборах Закарпаття та привіз звідти чотири історії людей, яким вдалося вийти за межі табору та реалізувати себе у світі «білих людей». Цей фільм – про вибір, який робить кожен з нас, та здійснення мрій.  Як виявилося, не лише українці тримаються осторонь від ромів, а й роми з обережністю ставляться до українців.

Після перегляду буде працювати «Жива бібліотека». В ролі унікальних «книжок» виступлять люди, до яких в суспільстві виникають певні запитання та упередження. Ми надамо «читачам» можливість діалогу і через нього – розуміння, наскільки життя справжньої людини, яка належить  до тієї чи іншої групи в суспільстві, відрізняється від наших погдядів.

Очікуємо, що в з нагоди 145 – річчя від дня народження Лесі Українки поезія геніальної поетеси прозвучить в перекладі Михайла Козимиренка  ромською мовою, яка представлена у фондах нашої книгозбірні.

Долаємо разом стереотипи та упередження!

Запрошено: Логвінюк Тетяну Михайлівну – голову ВОГО «ТЕРНЕ РОМА», керівника Центру «Майбутнє в наших руках» та його членів, Марчук Галину Степанівну – голову обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, яка займається дослідженням Голокосту ромів на Волині та історією ромської культури.

Контактні телефони (0332) 72-48-46 (приймальня)

(0332) 72-54-52 ( Жанна Литвина, відділ читальних залів)

Показується Ромська мрія.jpg

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев