У Луцьку патрульні, медики та освітяни обговорили проблеми безпеки дорожнього руху
Під час прес-конференції з нагоди Тижня безпеки дорожнього руху, що відбулась в обласному управлінні охорони здоров’я, присутні обговорили ситуацію щодо безпеки на дорозі, профілактичної роботи з громадянами, навели актуальну статистику.
Про це інформує прес-служба патрульної поліції Луцька.
Зокрема заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Валерій Руцький повідомив, що за роки Незалежності в результаті ДТП загинуло близько 166 тисяч людей, третина з яких – діти, а 90% – працездатного віку. Травмовано близько 1 млн 200 тисяч осіб.
Заступник начальника обласного управління освіти Тетяна Соломіна переконана, що багато залежить від виховання, а в кожній сім’ї має бути культ відповідальності за власне життя. Звісно, роль педагогів дуже велика, але лише в комплексі ті заходи, що впроваджують в начальних закладах, матимуть результат. Також вона високо оцінила проект «Шкільні офіцери поліції», наголосивши, що він може мати реальний результат, адже на патрульних рівняються і хочуть бути схожими.
Інспектор патрульної поліції Олександр Мартинюк розповів, що в рамках Тижня безпеки дорожнього руху патрульні посилено відвідують навчальні заклади, працюють з водіями та пішоходами, щоб черговий раз наголосити: від безпеки дорожнього руху залежить життя і здоров’я людей. Тому темпи просвітницької роботи зменшувати не можна.
Також він подякував представникам управління освіти, екстреної медичної допомоги та наркологічного диспансеру за співпрацю й розуміння під час роботи.
Головний лікар наркологічного диспансеру Ігор Шкаровецький розповів, що на дорогах щороку гине близько 7 тисяч людей, також в останні роки зросла захворюваність на алкоголізм – на 13%, у той же час випадки наркосп’яніння зменшились.
За 4 місяці роботи патрульної поліції в наркодиспансер доставили 252 водії, у 115 випадках підтвердилось, що вони перебували в стані алкогольного сп’яніння: це дуже високий показник, який свідчить про ефективну роботу патрульної поліції, – вважає медик.
Головний лікар центру екстреної медичної допомоги Олег Куц повідомив, що в період з 2012 року зростає кількість звернень в швидку допомогу та збільшується кількість потерпілих внаслідок ДТП. Уже в 2016 році кількість таких потерпілих зросла на 30% (порівняно з таким же періодом минулого року), кількість загиблих на місці аварії – зросла на 10%.
Олег Куц закликав людей надавати домедичну допомогу тим, хто потерпів у ДТП, поки медики в дорозі, особливо якщо це екстрені випадки. Цього не варто боятись робити, адже так можна врятувати чиєсь життя.
У свою чергу патрульні повідомили, що вони завжди надають домедичну допомогу і знають, як діяти, якщо людина потерпіла в аварії.
Автор статті: Наталя Хвесик