У Луцьку обговорили інклюзивну освіту для дітей з аутизмом

news

 

Семінар по інклюзивній освіті для спеціалістів і батьків дітей з аутизмом відбувався впродовж 25 та 26 квітня на базі приватної спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів «Скарбниця мудрості», — інформує прес-служба організації R500 Волинь.

Ще донедавна про аутизм знали відносно мало. У всьому світі його діагностували в середньому в однієї з п`яти тисяч дітей. Сьогодні рівень захворюваності на аутизм значно виріс. Тому питання соціальної адаптації та життя особливих дітей є, як ніколи, важливим та актуальним.

«Особливістю нашої школи від початку її заснування є інклюзивна освіта. Тому головна ідея семінару – популяризація даної форми навчання серед усіх дотичних до цього людей», – зазначив директор школи «Скарбниця мудрості» Сергій Гопанчук.

Спікери семінару – спеціалісти в різних сферах діяльності, різносторонньо розглянули питання інклюзії. Серед них: Оксана Елсінгер – співробітник організації Reach Global – EFCA, в межах якої займається питаннями прав людей з інвалідністю та працює в загальноосвітній школі з дітьми віком 5-6 років із порушеннями комунікації, доктор Садж Бадден – педіатр дитячого розвитку, заслужений професор Відділення педіатрії і Відділення Громадського Здоров`я і Сім`ї в Університеті Здоров`я і Науки штату Орегон та Керон Роббінс – викладач з організації навчання для дітей з особливими потребами.

На семінарі були присутні вчителі, психологи, працівники соціальної сфери й лікарі, які мають безпосередній вплив на покращення життя та адаптації особливих діток в суспільстві. Загалом, більше 120 людей взяли участь у заході.

«Чітко та професійно викладений матеріал. Багато подано нового, на що раніше не звертали увагу. Ми отримали безцінні рекомендації по діагностиці захворювання, і в нормі, і з відхиленнями. Спікери звернули увагу на останні досягнення в науці та як цю проблему вивчають у світі. Також ми почули про базові основи в інклюзивній освіті: як організувати клас, як організувати дітей, що таке моделювання програми, що таке індивідуальний підхід до дитини, як стимулювати поведінку в соціальній та індивідуальній взаємодії. На семінарі були подані цікаві передові ідеї, які варто застосовувати на практиці, дотримуючись елементарної послідовності дій», – поділилася враженнями від семінару Аполінарія Дігалевич – практичний психолог ДНЗ №38 комбінованого типу. До слова, у цьому ДНЗ інклюзивні класи існують уже 4 роки. Вони створені з ініціативи покійного мера м. Луцька Миколи Романюка та завідувача садочка Лариси Сергіївни Романюк для інтеграції діток з особливими потребами у загальноосвітній простір.

Спікери дали прості та доступні рекомендації батькам щодо раннього виявлення відхилень у дітей. Часто виникає питання: де межа між особливостями характеру та патологією? Тому варто чітко розмежовувати хворобу й особливості вдачі. І чим раніше розпочато лікування та психокорекцію, тим більше шансів адаптувати дитину й сім’ю до соціуму, дати їм змогу жити повноцінним життям. Як зауважили присутні, вагомою проблемою в організації інклюзивної освіти є саме робота з батьками особливих діток.

«По-перше, нам усім потрібно бути трішки медиками, щоб розуміти фізіологічні підстави проблеми; по-друге, маємо повну свободу в організації методів навчального процесу, забезпечуючи сприятливе середовище в класі; і по-третє, на нас не повинна давити програма, тому що ці діти мають свій шлях розвитку», – підсумував усе почуте Сергій Гопанчук.

До слова, Генеральна Асамблея ООН оголосила 2 квітня Всесвітнім днем поширення інформації про проблему аутизму.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев