У Луцьку на місці розстрілу політв’язнів має бути музей

news

На думку народного депутата Ігоря  Гузя,  у Луцьку на території колишньої тюрми, на місці розстрілу українських політв’язнів має бути створений музей культурно-просвітницького меморіального комплексу. З таким меседжем волинський нардеп та його помічник Сергій Годлевський виступили на брифінгу в парламенті. Вони звернулися до керівництва держави із таким проханням, щоб спільно з Луцькою міськрадою, Волинською облрадою, громадськістю та Інститутом національної пам’яті реалізувати цей задум.

Про це повідомляє прес-служба народного депутата України.

«Ці події стали каталізатором. Волинська «Голгофа» повинна показати оці страшні сторінки української історії для всього людства Роботу потрібно розпочинати вже», – зазначив нардеп.

Краєзнавець Сергій Годлевський розповів, що розкопки здійснювали спеціалісти комунального підприємства Львівської облради «Доля». « Пошукові роботи тривають з 1989 року. Тільки тепер вдалося відшукати підтвердження тих страшних злочинів, які відбувалися 23-24 червня 1941 року. Наразі виявлено лише одне місце поховання. Саме на історії ми виховуємо наше майбутнє покоління. Саме завдяки відкриттю таких історичних фактів, ми можемо уберегтися від подібних трагедій.

Сьогодні разом з моїм помічником-консультантом, волинським краєзнавцем Сергієм Годлевським закликали керівництво держави створити у Луцьку на місці розстрілу українських в’язнів культурно-просвітницький меморіальний комплекс.Потрібно спільно з Луцькрадою та Волиньрадою, громадськістю та Інститутом національної пам’яті втілити цю ідею в життя. Тодішні події стали каталізатором. Волинська «Голгофа» повинна показати ці страшні сторінки української історії для всього людства. І роботу потрібно розпочинати вже…

Опубліковано Ігором Гузем 20 червня 2017 р.

Волинські нардеп та краєзнавець сподіваються на підтримку  такої ідеї у державних органів, Інституту національної пам’яті, обласної влади у створенні культурно-просвітницького меморіального комплексу в Луцьку.

До слова, минулого тижня на території колишньої Луцької тюрми знайдено останки розстріляних в’язнів.

Злочин у Луцькій тюрмі.Про історію читайте тут: goo.gl/7MGEr5

Опубліковано Ігором Гузем 13 червня 2017 р.

0 Комментариев