У Луцьку громадськість міста вшанувала пам’ять розстріляних в’язнів Луцької тюрми. ФОТО

news

Вчора, 23 червня, за участю секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Ігоря Поліщука, заступника голови Волинської облдержадміністрації Сергія Кошарука, громадських та політичних організацій, духовенства, засобів масової інформації та небайдужих громадян відбулися заходи у зв’язку з 76-ю річницею розстрілу в’язнів у Луцькій тюрмі.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Розпочалися вони скорботною ходою від Свято-Троїцького кафедрального собору до Замкової площі. На території колишньої Луцької тюрми священнослужителі УПЦ КП на чолі з Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відслужили панахиду за жертвами розстрілу.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятних знаків Жертвам політичних репресій, до місця розстрілу та до Хреста біля монастиря.

Секретар міської ради, виконувача повноважень міського голови Ігоря Поліщука подякував усім, хто прийшов вшанувати пам’ять розстріляних в’язнів тюрми.

“23 червня трагічна дата в історії міста Луцька. У 1941 році тут було розстріляно близько 2000 людей. Це були молоді люди, патріоти, які хотіли, щоб їхня країна була успішною. Ми бачимо злочин тоталітарної машини проти людства. Цього ж року ми знайшли злочини радянської влади проти людства. Було знайдено рештки людей. Треба робити все, аби такого не повторилося”, – наголосив він.

Також Ігор Поліщук закликав присутніх вшанувати пам’ять розстріляних в’язнів Луцької тюрми хвилиною мовчання.

Краєзнавець Сергій Годлевський розповів про ексгумацію останків громадян перед приміщенням Монастиря бригіток. За його словами, у вирву від вибуху бомби вкинули мертвих людей. Вони були нещадно розстріляні. Сергій Годлевський розповів, що знайдені рештки 107 людей. Їх дістали, зараз відбувається судово-медична експертиза. Лише після цього буде урочисто перезахоронено цих людей.

0 Комментариев