У Луцьку чатуватимуть на продавців підсніжників

news

Звертаємо увагу, що з настанням весни активізується ганебне явище – торгівля рідкісними червонокнижними рослинами: підсніжником білосніжним (звичайним), підсніжником складчастим, білоцвітом весняним, шафраном Гейфелівим та цибульою ведмежою (черемшою). Практично всі весняні лісові квіти України є на межі зникнення. Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

    Торгівля здійснюється відкрито. Пік торгівлі первоцвітами припадає на 7-8 березня.

    Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням Законів України „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про рослинний світ” та Правил торгівлі на ринках.

     З лютого по червень в місті буде посилено контроль у галузі збереження рідкісних та червонокнижних рослин. Територіальними органами Держекоінспекції спільно з відділом екології міської ради та департаментом муніципальної поліції будуть проводитись рейди на ринках міста з метою попередження та притягнення до адміністративної відповідальності порушників природоохоронного законодавства.

    Наголошуємо на тому, що заборонений продаж усіх диких „червонокнижних ” квітів. Вмовляння перед природоохоронцями, що нібито вони вирощені у теплиці чи біля хати, не мають значення, бо заборона стосується усіх рослин, занесених до Червоної книги України – головного державного документа, який оберігає рослинний та тваринний світ від повного знищення.

    Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу в сумі від 51 до 255 грн та конфіскацію рослин (ст.88-1 КУпАП); ті ж дії, вчинені щодо червонокнижних рослин від 153 до 408 грн. з конфіскацією рослин.

   Якщо ви стали свідком незаконного продажу, збору чи транспортування ранніх весняних квітів, повідомте про це державну екологічну інспекцію у Волинській області за телефоном 72-33-96.

    Екологи закликають не купувати весняні первоцвіти, що дозволить значно скоротити попит.

0 Комментариев