У Луцьку 5 травня проведуть акцію на підтримку родин зниклих безвісти

news

МИ Є! Акція у Луцьку на підтримку родин зниклих безвісти.

5 травня (середа) о 12:00. м. Луцьк, Київський майдан,9 (біля ОДА).

Об’єднання рідних зниклих безвісти “Надія” – проєкт, який з’єднав родини зниклих безвісти за особливими обставинами з усієї України  за для повернення їх близьких додому. Ми запустили перший в Україні сайт для пошуку зниклих безвісти українських військових, що брали участь в ООС, www.nadiyemos.com

Зараз ми збираємося, щоб:

  1. Нагадати про те, що МИ Є!

– Питання безвісти зниклих досі актуальне і потребує уваги з боку влади та суспільства! Хочемо нагадати про й досі невизначену долю своїх близьких, яких ми чекаємо довгих сім років.

  1. Розблокувати роботу комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливими обставинами:

– Затвердити легітимно обраного Голову Комісії Максимченка Володимира Анатолійовича, та узаконити з ним трудові відносини.

– Надати матеріально-технічне та фінансове забезпечення Комісії з питань зниклих безвісти від Секретаріату Кабінету Міністрів відповідно до закону №2505-VIII, та наказу Президента України№495/2020, “Про заходи щодо захисту прав та інтересів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, жертв насильницьких зникнень, членів їх сімей”.

  1. Організувати зустріч Прем’єр-міністра України та представника офісу Президента України з родинами зниклих безвісти та представниками Міжнародного червоного хреста для погодження плану дій на найближчий період.

Родини зниклих безвісти дуже потребують підтримки. Просто стань поряд. Дай матерям відчути співчуття та підтримку від своїх земляків.

Підтримайте родин зниклих безвісти:

5 травня (середа) о 12:00. м. Луцьк, Київський майдан,9 (біля ОДА).

 

 

Про об’єднання рідних зниклих безвісти “Надія”.

Унікальний проєкт «Надіємось» створено та реалізовано учасниками Об’єднання родин зниклих безвісти «Надія». Її кістяк утворився в вересні 2014р. з ініціативи  близьких та родичів військовиків, що зникли безвісти в Іловайському котлі на Сході України. Спочатку спільнота об’єднувала лише 30 родин, до яких згодом долучилися нові.

На початку 2015 року створено Дніпропетровську філію «Об’єднання сімей загиблих та зниклих безвісти захисників України». У 2018 році спільнота розширилася та набула статусу громадської організації «Надія». Головою організації є Ядвіга Лозинська, яка на власному досвіді знає, як це — розшукувати сина.

Зараз «НАДІЯ» продовжує активну роботу, втілюючи у життя декілька проєктів. «Книга НАДІЇ», «Стіна НАДІЇ», «Ми разом!», «Ми є!» є лише часткою з них.

 

Цілі нашого проєкту:

– ВІДШУКАТИ. ПОВЕРНУТИ. РЕАБІЛІТУВАТИ.

– об’єднання ВСІХ родин зниклих безвісти для підтримки та повернення;

– створення «Книги НАДІЇ» – єдиного реєстру тих, на чиє повернення сподіваються;

– включення представників родин зниклих безвісти до складу Комісії зі справ зниклих безвісти за особливими обставинами;

– створення Громадської Ради за участі членів родин військових, зниклих безвісти, при Комісії зі справ зниклих безвісти за особливими обставинами;

– допомога та підтримка родин військових, зниклих безвісти;

– а якщо сталося невиправне, то ВІДШУКАТИ, ПОВЕРНУТИ, ПОХОВАТИ З ГІДНІСТЮ.

Поховання саме під тим ім’ям, під яким він народився, жив і загинув, боронячи Батьківщину.

 

Ми закликаємо об’єднатися заради повернення додому тих, хто нас захищав і кого ми чекаємо. Бо кожна з родин зниклих безвісти має право знати правду про долю своїх близьких і бути впевненими, що це правда, а не історія, «щоб закрити питання».

 

Для довідки:

Для повернення зниклих додому ми вимагаємо владу зробити декілька простих кроків:

 

            Крок 1:

Створення ПОВНОГО ЄДИНОГО РЕЄСТРУ зниклих безвісти за особливими обставинами.

Наша організація створила та активно наповнює такий реєстр: www.nadiyemos.com

            Крок 2:

Призначити керівника Комісії  з питань зниклих безвісти за особливими обставинами Максимченка Володимира Анатолійовича, обраного ще в грудні 2020р..

            Крок 3:

Забезпечити роботу Комісії. Призначити їй Секретаріат, виділити приміщення для роботи та бюджет для реалізації повноважень

            Крок 4:
Включити до складу Комісії представників родин зниклих безвісти.

Цей крок зробить Комісію легітимною, гідною довіри та надасть їй ваги.

            Крок 5:
Створити при Комісії  Громадську Раду зі складу членів родин зниклих безвісти.

Без єдності з родинами зниклих безвісти це буде лише “ще один бюрократичний орган”

            Крок 6:

РОЗСЛІДУВАННЯ. Об’єктивне, чесне розслідування кожної окремої справи зниклого безвісти.. Надання кожній справі чесної та прозорої оцінки за участі представників родин зниклих безвісти зі складу Комісії, і під наглядом Громадської Ради.

            Крок 7:

Розбудова роботи ПОШУКОВИХ ГРУП.

 

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев