Святкування вдалося: на Красній горі виступали Флайzzzа, оркестр з Положинським, варили куліш і відтворювали бій УПА з НКВС

news

17 жовтня біля придорожньої церкви, на кордоні шляху Луцьк-Львів, провели музично-історичне дійство, присвячене Дню захисників та захисниць України. Це місце знаходиться на хуторі Черуковатиця, що в урочищі Красна гора.

Захід відвідало понад 500 людей. Крім місцевих відвідувачів, були гості з Луцька, Львова, Радехова, Стоянова, Горохова та Журавників.

Розпочинали свято зі спільної молитви, виконання державного Гімну України та вітальних слів від організаторів та запрошених. Ведучою події була громадська діячка Марія Доманська.

Музичну програму наповнили виступи народних ансамблів «Струни серця», «Надія» з Горохова та співочого колективу села Стоянів. Олександр Положинський виконав пісні як окремо, так і з оркестром військової частини 1141 Національної гвардії України. Також був окремий виступ оркестру Луцького прикордонного загону. Гурт Флайzzzа заспівав свої патріотичні композиції в акустичному звучанні. Прозвучали та повстанські пісні у сімейному виконанні Юрія та Іллі Морозовичів.

Тим часом на території пригощали козацьким кулешем та чаєм. Представники клубу стрільби з лука «Луцькі соколи» проводили майстер-клас. А військово-історична група «Азимут» відтворила реконструкцію бою підрозділу УПА із загоном НКВС.

Завершилося дійство гутіркою Лесі Бондарук, презентацією фільму «Справа дев’ятнадцятьох. Українське підпілля на Волині» та запаленням повстанської ватри.

Один з організаторів, Павло Данильчук, наголосив, що у майбутньому цей захід на Красній горі може перерости у повноцінний фестиваль. 

Довідка. Хутір Черуковатиця – «родове гніздо» Василя Григоровича Парахіна, митця, колишнього киянина та міністерського працівника. Саме дійство відбулося поблизу церкви, яку власноруч у давньоруському стилі збудував Василь Григорович. Святиню зводили 32 роки. Минулого року храм допомогли добудувати волинські військові прикордонного загону за ініціативи та сприяння полковника Олега Вовка.

Організатори: полковник запасу Олег Вовк, ГО «Волинська фундація», Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс», Основа майбутнього, Горохівська спілка учасників АТО «Щит».

За підтримки Радехівської та Горохівської міських територіальних громад.

Фото Романа Невестенко-Домбровського:

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев