Що відомо про Євробачення 2022: де пройде, та як Україна готується до конкурсу

news

Євробачення-22 відбудеться в травні 2022 року в італійському місті Турин. Наразі в Україні триває творчий конкурс на створення телевізійної версії Нацвідбору. Приймання заявок триває до 24 жовтня

Де та коли пройде Євробачення-22

Завдяки перемозі в травні 2021 року групи Måneskin, Італія отримала почесне право прийняти наступний пісенний конкурс. До речі, це буде вже третє Євробачення, яке відбудеться в цій країні – останній раз подія відбулась в 1991 році. Підготовка до майбутнього конкурсу почалась через добу по завершенні цьогорічного Євробачення. За право прийняти змагання сперечались 17 італійських міст, проте перемогу отримав Турин.

Півфінали мають відбутися на арені PalaOlimpico 10 та 12 травня 2022 р., а грандіозний фінал пройде 14 травня. Згідно з останніми даними, опублікованими на офіційній сторінці Eurovision, вже 33 країни підтвердили участь конкурсі. З країн, які традиційно входять до «великої п’ятірки», лише Великобританія досі не підтвердила участь у змаганні.

В більшості країн тривають пошуки конкурсантів, які вирушать підкорювати Євробачення-2022: імена співаків почнуть оголошувати з грудня 2021 р. по березень 2022 р. Лише Бельгія традиційно першою назвала свого учасника: ним став Жеремі Макіз, переможець The Voice Belgique.

В Україні триває конкурс на право висвітлювати Нацвідбір на Євробачення-22

В Україні Національний відбір цього разу самостійно транслюватиме Суспільний мовник. У 2021 році, як сповіщають Новини України, добіг кінця трирічний меморандум, укладений між Суспільним та СТБ: сторони працювали разом з 2015 року та двічі підписували угоду. Однак у 2021 році вони оголосили про припинення спільної роботи, бо мали полярні погляди на умови подальшої співпраці.

На разі, до 24 жовтня триває мистецький конкурс, оголошений Суспільним. Переможець матиме можливість створити та висвітлювати:

  • телевізійну версію Нацвідбору;
  • резервну телеверсію виступу українського конкурсанта;
  • постановку номера (аудіовізуальне, художнє рішення) національного виконавця.

Початок трансляції Національного відбору заплановано на 12 лютого 2022 року. Відеопрезентація художнього рішення номера, з яким майбутній виконавець буде представляти Україну на Євробаченні, має бути представлена 4 березня.

0 Комментариев