Що варто знати про робочі рукавиці

news

За статистикою не менше ніж 1/3 всіх виробничих травм припадає на руки. Тому якісні рукавиці – це один з обов’язкових елементів робочого спорядження.

Найпопулярніші матеріали для пошиття рукавичок — натуральна бавовна, шкіряний спилок, латекс. Вони забезпечують спеціальний захист рук.

Для виробництва використовують лише безпечні, міцні й гіпоалергенні матеріали. Вони нешкідливі для працівника, навіть якщо працювати в рукавичках увесь день.

Як покриття, що покращує зчеплення з поверхнею, використовують полівінілхлорид, поліуретан, латекс і нітрил. Це надає підвищений захист від ударів, порізів/проколів робочим інструментом, агресивних середовищ. Їх наносять на рукавички різними способами: суцільне, неповне або крапкове.

Є декілька видів робочих рукавиць. Розглянемо їх детальніше.

  • Трикотажні бавовняні рукавиці (з ПВХ-покриттям і без нього) – захищають руки від легких пошкоджень: мозолів, обвітрювання, холоду.
  • Нейлонові рукавиці – захищають за тим же принципом, що з ПВХ-покриттям, але забезпечують більш високу чутливість рук. Їх використовують для роботи з деталями.
  • Латексні рукавиці – добре захищають шкіру рук від гашеного вапна. Стійкі до бензилових спиртів та тваринних жирів. Захищають шкіру рук від силікатів, олеїнової та стеаринової кислот.
  • Нітрилові рукавиці – найуніверсальніші серед всіх видів. Стійкі до впливу кислот, фарб, силікатів, метанолу.
  • Неопренові рукавиці – хімічно стійкі і добре підходять для захисту від різних видів кислот і спиртів.
  • Краги – завдяки своїй довжині захищають більшу частину руки. Підходять для зварювальних робіт, адже захищають руки від розпечених металів і бризок.

Під час будь-якої фізичної роботи руки мають бути захищеними, тож потрібно уважно ставитись до вибору засобів індивідуального захисту.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев