Що таке гінекомастія і як її лікувати

news

Гінекомастія часто виникає через дисбаланс гормонів тестостерону та естрогену. Певні ліки та захворювання також можуть спричинити набряк і збільшення чоловічих грудей. Збільшені груди у хлопчиків і чоловіків часто покращуються без лікування. Якщо цей стан змушує вас бути занепокоєним, ви можете розглянути можливість операції зі зменшення грудей. Перед тим як вам буде потрібне лікування гінекомастії, ви повинні дізнатися більше інформації про цю хворобу. 

Що таке гінекомастія?

Гінекомастія є поширеним станом, який призводить до збільшення тканини грудей у ​​чоловіків. Його можна спостерігати у чоловіків будь-якого віку, але зазвичай це відбувається в період новонародженості, статевого дозрівання та в зрілому віці. Є багато причин гінекомастії, найчастіше це дисбаланс гормонів тестостерону та естрогену.

Як гінекомастія впливає на організм?

Гінекомастію можна побачити як наріст розміром з гудзик під соском. Ви можете побачити це як ущільнення грудей або відчути це, коли натискаєте на цю область. Шишка може легко рухатися в тканинах грудей і може бути чутливою на дотик. В одній або обох грудях можуть виникнути ущільнення та збільшення грудей.

У кого може бути гінекомастія?

Гінекомастія є найпоширенішим захворюванням грудей у ​​чоловіків. Нею страждає від 50 до 65% хлопчиків і чоловіків у всьому світі. Гінекомастія може виникати в різний час, зокрема:

  • Народження: більше половини новонароджених чоловічої статі мають збільшені груди або зачатки грудей. Цей стан пов’язано з рівнем естрогену в матері. Збільшені груди зазвичай зникають протягом кількох тижнів.
  • Статеве дозрівання: більше половини хлопчиків-підлітків мають деяку ступінь збільшення грудей. Коливання гормонів, включаючи падіння тестостерону та стрибки естрогену, спричиняють ріст тканини грудей. Стан зникає, коли рівень гормонів вирівнюється.
  • Зрілий вік: збільшення грудей частіше зустрічається у чоловіків старше 50 років. З віком організм чоловіків виробляє менше тестостерону. У них також може бути більше жиру, що стимулює вироблення естрогену та ріст тканин грудей.

Як діагностується гінекомастія?

Лікарі у Globalmedik оцінюють симптоми, проводять фізичний огляд і переглядають медичну та сімейну історію. Також може бути рекомендований аналіз крові для перевірки рівня гормонів та УЗД.

Як лікувати гінекомастію?

Деякі люди не хочуть або не потребують лікування гінекомастії. Якщо ліки або інша речовина спричиняє збільшення грудей, вам, можливо, доведеться припинити використання препарату або перейти на інший. Якщо причиною є хвороба, набряк повинен зникнути під час лікування хвороби.

Деякі чоловіки вирішують зробити операцію зі зменшення грудей. Під час цієї процедури пластичний хірург видаляє тканину молочної залози, щоб зробити груди меншими.

Які ускладнення гінекомастії?

Дослідження показують, що чоловіки з гінекомастією мають дещо вищий ризик раку молочної залози. Ви повинні звернутися до свого лікаря щоразу, коли відчуєте або помітите незвичайні зміни грудей.

Збільшення грудей у чоловіків часто зникає з часом або після зміни ліків. Деякі чоловіки стають сором’язливими щодо своєї зовнішності, що може призвести до депресії та тривоги. Але ці проблеми мають зникнути після лікування гінекомастії.

0 Комментариев