Що потрібно знати про УЗД щитоподібної залози?

news

Чи знаєте ви, що кожен п’ятий дорослий в Україні має захворювання щитовидної залози? І це велика проблема, бо часом люди не звертають увагу на характерні симптоми та не діагностуються вчасно. Якщо проводити УЗД щитовидки регулярно, то в такому разі можна діагностувати хворобу на ранній стадії й в такому разі буде набагато простіше пройти лікування.

Як проводиться обстеження щитовидної залози?

В останні пару десятків років стало очевидно для лікарів, що кількість людей, які мають хвороби щитовидної залози, сильно збільшилось. Це зовсім невелика залоза в районі шиї, яка в свою чергу виконує багато функцій. Одна з них це вироблення серотоніну, який називають гормоном щастя. В деяких випадках причиною депресії в людини може бути неправильна робота щитоподібної залози.

Під час ультразвукового дослідження використовується таке явище, як відбивання ультразвукових хвиль від тканини органів. Така методика є неінвазивною, а саме обстеження є безболісним та безпечним.

Коли проводиться обстеження, шия пацієнта змащується спеціальним гелем. Він необхідний для того, щоб покращити якість зображення. В пацієнтів може відчуватись невеликий дискомфорт від використання такого гелю. Це стосується холоду та липкості. Проте такі відчуття відразу проходять після завершення дослідження і як тільки витирають серветками змочену ділянку.

Завдяки обстеженню, діагностується порушення функцій роботи щитоподібної залози та визначається розмір цього органу. Тобто лікар бачить об’єм залози, товщину перешийку та розміри певних частин, по яким можна говорити про якісь порушення. Також можна побачити під час обстеження:

  • паренхіми;
  • ехоструктуру;
  • вогнищеві ураження;
  • структуру шийних лімфатичних вузлів.

В процесі перевірки та обстеження, медичний експерт перевіряє форму щитоподібної залози, а також її структуру. Завдяки цьому є можливість для визначення різних патологій, таких як кіста чи пухлина.

Також під час обстеження щитоподібної залози, лікар приділяє суттєву увагу навколишнім лімфатичним вузлам, які можуть свідчити про певні порушення у роботі цього органу.

Коли призначають обстеження щитоподібної залози?

Ви помічали, що окружність шиї зросла? Або аналізи на ТТГ показали про перевищення рівню цих гормонів? Такі симптоми є основними признаками, що можуть свідчити про проблеми з цим органом. Для яких пацієнтів діагностика крайнє рекомендується?

  • Якщо в людини є генетичний ризик захворювання на рак щитоподібної залози
  • Аномальна кількість гормонів щитовидки після результатів аналізу крові.
  • Симптоми гіпертиреозу, це може бути неконтрольований набір або втрата ваги, слабкість, різкі зміни настрою та високе потовиділення.

Бажано таким пацієнта проводили регулярну перевірку, хоча б один раз на рік проводити обстеження щитоподібної залози. А для того, щоб вчасно помітити розвиток патології, потрібно щоб дослідження проводив досвідчений спеціаліст з медичного центру Medialt. В такому разі завчасно дізнаєтесь про розвиток хвороби й можна буде вчасно почати її лікувати.

0 Комментариев