Що найбільше болить волинським фермерам?

news

Нещодавно відбулися збори асоціації фермерів і приватних землевласників району, на яких сільські господарі впродовж п’яти годин дискусійно обговорювали питання, які їх найбільше хвилюють. Окрім районної влади, представників сільгоспуправління  і місцевих аграріїв, у зборах брали участь і голова асоціації фермерів Волині Микола Субуцький та його заступники – Валерій Демковський з Іванич і Руслан Хомич з Рожищ.

Про це пише виадння Слово Правди.

Питань назбиралося чимало, адже законодавчі акти, що їх ухвалюють в державі, тільки ускладнюють ведення агровиробництва, відтак складається враження, що фіскальною політикою хочуть знищити українського фермера, бо ніхто не переймається їхніми проблемами, хоча, приміром, аграрії нашого району виробляють 32 відсотки сільгосппродукції, а овочів – 86.

Найбільш болючим питанням, що викликало чимало зауважень,  стала відміна спецрежиму оподаткування ПДВ. Що це означає?   Якщо раніше 20 відсотків податку на додану вартість за реалізовану продукцію зараховувалися на спецрахунки фермерів і сільсьгосппідприємств, то тепер ці гроші забирає держава. Чи може у таких умовах нормально розвиватися дрібне сільське господарство? – ремствували аграрії, котрі називали це остаточним знищенням їхньої діяльності, бо, якщо великі підприємства ще зможуть вижити у таких умовах, то малі господарства – навпаки. Якщо декілька років тому у районі налічувалося 109 фермерських господарств, то на  початок  2016 їх  залишилося 87.

Голова асоціації фермерів і приватних землевласників району Петро Козлюк переконаний: працювати фермеру з його натуральним господарством неможливо, бо відсутні державні програми, які мали б підтримувати аграріїв, не завжди є можливість збути вирощену продукцію, вона нерідко реалізується нижче її собівартості, а ціни на добриво постійно ростуть. Приміром, вже у цьому році за тонну аміачної селітри треба віддати понад вісім тисяч гривень, за нітроамофоску – більше десяти.

Як завжди, пристрасно виступав фермер з Верби Дмитро Себій, котрий  нарікав на державну систему, котра розвалює село, бо поля позаростали бур’янами, а селяни стоять на обліку в центрі зайнятості.

Із конкретною пропозицією виступив Юрій Михалець, котрий запропонував звернутися до законотворців з проханням не відміняти систему оподаткування, а розмежувати її і забрати з цього списку дрібних фермерів.

Ще порушували питання, які б дали можливість нашим фермерам законно отримувати знижки на купівлю пального, техніки, добрив, але, щоб це запрацювало, вони мають платити внески  – такий досвід практикують у Рожищенському і Луцькому районах.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев