Різдвяний піст 2022: що можна і не можна робити в цей період вірянам

news

Піст – період обмежень у харчуванні, а й у способі життя. Щоб досягти духовного очищення, необхідно утримуватись від повсякденних гріхів.

Не можна залишатися злими, дратівливими, допускати поганих думок, сваритися з близькими людьми, засуджувати інших і пліткувати. Забороняється відвідувати розважальні заходи, зловживати переглядом телевізора та інтернет-ресурсами. Нехтування цими правилами вважається порушенням посту.

Чи можна рукоділництво

У період Різдвяного посту дозволяється шити, вишивати бісером, в’язати спицями та гачком. Обмеження для рукоділля виникають лише тоді, коли воно замінює вимову молитов і ходіння до храму.

Чи можна хрестити дитину

Для хрестин можна вибрати будь-який день Різдвяного посту.

Чи можна згадувати померлих

Дозволяється згадувати померлих у період із 28 листопада по 5 січня. Краще це робити молитвою – в церкві чи вдома. Також можна замовляти панахиди та подавати записки на проскомідії. Якщо в цей період випаде поминальна трапеза, її раціон має бути максимально простим та пісним. Послаблювати постові вимоги можна лише з дозволу священика чи особистого духовного наставника.

Чи можна зачинати дитину

За церковними традиціями, зачинати дитину під час посту небажано, хоча обмеження в інтимній близькості можуть бути лише за взаємною згодою. Якщо зачаття все ж таки трапилося, не варто мучити себе забобонами і вкотре турбуватися. Дата зачаття за церковним календарем не має відношення до здоров’я та розвитку майбутньої дитини.

Чи можна вінчатися

Таїнство Вінчання у дні посту не відбувається.

Чи можна грати весілля

Скромний варіант розпису в загсі не виходить за межі постових обмежень. Веселе гуляння з достатком м’ясних та рибних страв у 40 днів посту не вітається. Вважається, що таке весілля обіцяє молодятам нещастя та поневіряння.

Чи можна ходити на полювання та риболовлю

Вбивство тварин і лов риби заради азарту та цікавого проведення часу Православна церква не підтримує. Тому від них краще відмовитись під час посту.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев