Розетки та вимикачі: різновиди, ключові критерії вибору

news

Вимикачі світла та розетки – основна видима електрофурнітура, а тому до вибору продукції потрібно підійти правильно. Враховувати варто як їх функції, так і дизайн. На які критерії орієнтуватись, аби купити розетки і вимикачі високої якості?

Різновиди розеток та вимикачів

Вимикач світла – технічний прилад, який виконує функції з подачі та відключення електричного струму. Моделі відрізняються від способу встановлення (накладні та вбудовані), а також за способом управління – дистанційні, клавішні, кнопкові, прохідні, сенсорні, перехресні, з додатковими функціями. Для того щоб вибрати та купити вимикачі світла, які найбільш підходять для тієї чи іншої кімнати, фахівці радять в першу чергу вибирати товар за технічними характеристиками, а потім вже за дизайном.

Оптові бази електротоварів мають безліч видів розеток, які роблять використання побутових приладів безпечним. Основні види розеток:

 • прихована – найбільш поширений вид, адже основна частина ховається в стіні, а зовні видно лише красивий обідок з отворами:
 • накладна – може встановлюватись з місцях з підвищеною вологістю та на відкритій місцевості;
 • з таймером – з їх допомогою можна автоматично відключати живлення до електроприладів;
 • Wi-Fi розетки – сучасні моделі, якими можна дистанційно керувати;
 • блок розеток – чудовий варіант для кухні або місця, де розташований комп’ютер чи телевізор;
 • зі спеціальними шторками – отвори розетки відкриваються тільки при надавлюванні вилки, такі моделі підходять для сімей з дітьми;
 • з виштовхувачем вилки – при натисканні спеціальної клавіші спрацьовує виштовхувач, такі розетки підходять для кімнат, де часто підключаються різні побутові прилади.

Ключові критерії вибору продукції

Купити розетки і вимикачі високої якості можна, якщо знати на що звертати увагу. Основними критеріями вибору є:

 • Матеріал виготовлення. Дешевий пластик має неприємний характерний запах та швидко дряпається. Краще обирати продукцію з міцного пластику.
 • Вага. Дуже легкі розетки чи вимикачі свідчать про тонкі стінки, які можуть витримати менше навантаження.
 • Кількість складових частин та способів їх кріплення. Чим більше фіксаторів і різних інших деталей, тим якіснішим є товар.
 • Виробник. Найбільшою популярністю користуються такі фірми – «Schneider Electric» серії SEDNA та ASFORA, «Videx», «Efapel», «Lezard» та ін.

Чим загрожує неякісна електрофурнітура?

Невисока ціна на розетки і вимикачі освітлення часто вказує на невисоку якість товарів. Якщо вибрати таку електрофурнітуру, то можуть виникнути різні неприємні наслідки. До таких відносяться: загорання електропроводки; швидке псування продукції; можливість ураження струмом.

Цей перелік не є вичерпним, а тому варто обирати розетки та вимикачі для будинку чи квартири відповідально. Якісна продукція дозволить безпечно використовувати побутову техніку та прослужить тривалий час.

Автор статті: Сергій Ленкін

1 Комментарий