Робимо разом бетонні доріжки в саду

news

Захотіли на ділянці зробити доріжку своїми руками?

Не проблема. За допомогою форми ви можете прикрасити вашу ділянку доріжкою, не витрачаючи зусиль і фінансів.

Метод швидкого укладання був придуманий неспроста, це роки проб і перевірок так, що б ваш виріб прослужив, як можна довше.

Дотримуйтесь наступних правил:

  1. Сам метод продуманий на основі пластифікатору і розчину. Завдяки використанню сухої добавки «пластифікатора» ви можете вже після півгодини зняти форму і починати іншу. Це і є весь секрет швидкого укладання.
  2. Для початку вам потрібно визначитися, де буде проходити сама доріжка і підготувати плацдарм для виготовлення самої доріжки. Коли ви позначили шлях вашої доріжки, потрібно готувати траншею (піщано-гравійну подушку): пісок 10-15 см., щебінь 5-10 см. Основа проливається водою і добре трамбується. Основа для вашої доріжки вже є перший крок, якісної і міцної доріжки.
  3. Готуємо заміс розчину в співвідношенні 1: 3: 3 одна частина цементу, 3 частини річкового піску і 3 частини гранвідсіву або щебеню дрібної фракції. Ось сюди і додається, як було сказано зверху «пластифікатор». Розчин набуває підвищених характеристик — міцність, щільність і підвищення морозостійкості, довговічності і простоти в роботі.
  4. Перед застосуванням форму необхідно змастити. Можна використовувати відпрацьовану оливу, але на бетоні можуть залишитися розводи та плями. А можна використовувати спеціальне мастило.
  5. Після того як змастили форму і замішали розчин можна приступати безпосередньо до самого укладання форми. Для цього у вас вже є вирита траншея, за допомогою рівня виставляємо рівно форму і заповнюємо розчином. Зайвий розчин видаляємо шпателем і легкими рухами розподіляємо по формі, приділяючи особливу увагу краям, там не повинно залишатися повітря.
  6. Після застигання, тримаючи форму за краї, рівномірно знімаємо.

Якщо ви придбали дві пластикові форми для садових доріжок, можна не чекати і заливати другу форму. «Садова доріжка» зістиковується під різним кутом, і може ваша доріжка звиватися, як вам підкаже ваша фантазія!

Остання фаза і найскладніша — захист тільки що зробленої доріжки від домашніх тварин, хазяйського начиння або сусіда. Можна накрити ваші доріжки плівкою.

По закінченню всіх робіт у вас залишається питання — чим закрити шви? З цього приводу, ми можемо запропонувати кілька варіантів. Шви можна закрити розчином (гарцовки) або засіяти газонною травою. Так, що творіть, що б потім сказати — це зробив я сам своїми руками!

Додатково можна використати: форми для бордюрів і водостоків, домішки до бетону та багато іншого.

 

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев