Ремонти доріг у Волинській області моніторитиме «Сила правди»

news

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» буде моніторити стан будівництва, ремонту та утримання доріг місцевого значення в регіоні, які перебувають у сфері управління обласної державної адміністрації, розслідувати потенційні зловживання у цій сфері. Моніторинг дорожнього будівництва «Сила правди» буде проводити разом з колегами з інших регіонів – ГО «Об’єднання «Юнітек» із Житомира та ГО «Запорізький проєкт розслідувань».

 

Редакція доєдналася до реалізації проєкту «Підвищення рівня прозорості витрачання коштів обласних дорожніх фондів Житомирської, Запорізької та Волинської областей».

Він реалізується в рамках трирічного проєкту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23), який виконує «Інститут висвітлення війни та миру» (IWPR) в Україні, інших країнах Східного партнерства та Центральній Азії за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.

 

За відсутності чітких пріоритетів для фінансування місцевих доріг, субвенція з Дорожнього фонду в областях розподіляється суб’єктивно і непрозоро. Нерідко тендери на ремонт доріг місцевого значення прописуються під певного підрядника, який може не володіти власною дорожньою технікою та достатньою кількістю працівників.

Тож «Сила правди» планує розповісти, хто та як ухвалює рішення про майбутній ремонт доріг, якими є масштаби порушень під час планування і проведення тендерів, як пов’язані переможці закупівель та чиновники/політики.

0 Комментариев