Рекомендації по вибору шин на автомобіль: параметри та найкращі виробники

news

 

Шини – одні з основних елементів будь-якого транспортного засобу. Враховуючи, що на них приходить основне навантаження при їзді, економити на шинах не варто. Вони відповідають за безпеку руху та зручність керування автомобілем. Купувати шини в Україні https://shina.ua/uk/ потрібно якісні, орієнтуючись при цьому на низку факторів.

Які параметри шин потрібно враховувати під час купівлі?

Вибираючи шини для свого автомобіля, важливо враховувати кілька ключових параметрів:

  • тип конструкції корду;
  • сезонність (літо, зима, всесезонні);
  • індекс навантаження та швидкості;
  • ширина шини;
  • посадковий діаметр;
  • камерна чи безкамерна;
  • тип протектора.

Для підбору шин рекомендується скористатися спеціалізованими онлайн-сервісами, де можна буде підібрати потрібну гуму за моделлю ТЗ або за характеристиками дисків. Додаткову інформацію можна отримати у менеджера онлайн або офлайн магазина, уточнивши деталі покупки.

Чому потрібно міняти шини за сезонами?

По-перше, така вимога прописана в ПДР України. Якщо учасник руху (власник транспортного засобу) не змінить вчасно шини, то за це передбачено штраф у розмірі 340 гривень за статтею 121 КУпАП. По-друге, між літньою та зимовою гумою існує принципова різниця. Вона полягає у різних складах, які використовуються для виробництва гуми.

Літня гума відрізняється підвищеною стійкістю до високої температури. Вона не плавиться, не залишає сліду на асфальті. Однак за мінусової температури літні шини твердіють, після чого відбувається процес деформації. Літня гума не може захистити від ожеледиці, внаслідок чого ускладнюється й керування. Така ситуація може призвести до занесення – в кращому разі, а гіршому – призведе до ДТП.

Зимова гума залишається м’якою навіть при мінусових показниках. Підходить для їзди по ожеледиці, справляється з перепадами температури. Проте влітку така гума не підходить з інших причин. Вона може плавитися не на гарячому асфальті, шини швидше зношуються, а протектор зимової гуми зовсім не призначений для того, що їздити на трасі після дощу.

Всесезонні – поєднують у собі плюси та мінуси обох варіантів шин. Вони добре проявляють себе в помірних плюсових і мінусових температурах. Але якщо це літня спека (+ 32 ° C) або сильні морози (-10 ° C), їх властивості втрачаються.

Від яких виробників найкраще вибрати автомобільні шини?

Сьогодні на ринку можна знайти величезну кількість шин на будь-який автомобіль (легкові шини, вантажні, універсальні та ін.). Однак особливою популярністю у споживачів України користуються такі бренди:

  1. Французька Michelin.
  2. Американський виробник Goodyear.
  3. Італійська Pirelli.

Якщо говорити про вітчизняних виробників, то серед них можна виділити трійку лідерів: Rosava, Estrada та Contyre. Це надійні компанії з України, які пропонують покупцям шини з оптимальним співвідношенням ціна-якість для різних типів автомобілів.

0 Комментариев